НСЗУ зроблено перерахунок за деякими пакетами медичних послуг

3 липня 2023 о 12:08
4290

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) проаналізувала інформацію, внесену медзакладами в електронну систему охорони здоров’я, щодо зміни обсягу фактично наданих медичних послуг порівняно із запланованим обсягом у договорах.

Подробиці

На основі інформації про обсяг наданих послуг за січень–квітень 2023 р. здійснено перерахунок у межах суми бюджетних асигнувань, передбачених для таких пакетів медичних послуг:

  • Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
  • Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям;
  • Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям.

За пакетом «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» запланована вартість медичних послуг збільшилася на 123,8 млн грн (у межах суми бюджетних асигнувань, передбачених на цей пакет):

  • для 68 надавачів запланована вартість медпослуг збільшилася на 190 млн грн;
  • для 18 надавачів сума зменшилася на 66,2 млн грн.

За пакетами з паліативної допомоги перерахунок відбувався у межах суми бюджетних асигнувань за кожним пакетом. Відповідно до пункту 17 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 р., затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 р. № 1464, до скоригованої запланованої кількості медичних послуг було застосовано коригувальний коефіцієнт 0,8 за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям» та 0,7 за пакетом «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям».

Крім того, НСЗУ перерахувала заплановану вартість медичних послуг за пакетами, у яких фактична вартість визначається відповідно до пролікованих випадків, наданих медичних послуг, кількості пацієнтів у медзакладах, які надали більшу кількість послуг, ніж визначено договором. Загалом у частині фактично наданих послуг запланована вартість медичних послуг збільшилася на 754,9 млн грн.

Нині НСЗУ вносить зміни до договорів у частині запланованої вартості медичних послуг.

Поступово після підписання договорів про внесення змін до договору в частині зміни запланованої вартості медичних послуг здійснювалося формування звітів за вказаними пакетами.

Як відбуваються перерахунки?

НСЗУ має право ініціювати зміни запланованої вартості медичних послуг за результатами аналізу інформації в електронній системі охорони здоров’я відповідно до вимог п. 17 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 р., затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 р. № 1464.

Заплановану вартість послуг (відповідно, і суму договору на певний пакет) НСЗУ розраховує на основі даних про послуги, які заклади надали за минулий період і внесли в електронну систему охорони здоров’я.

Якщо розрахункова загальна орієнтовна ціна договорів за кожним пакетом послуг перевищує суму бюджетних асигнувань, передбачених для кожного пакета на рік, то застосовується коригувальний коефіцієнт до запланованої кількості медичних послуг кожного надавача за відповідним пакетом. Коефіцієнт розраховується як співвідношення суми бюджетних асигнувань до загальної орієнтовної ціни всіх договорів за кожним пакетом медичних послуг.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr