Уряд виділив додаткове фінансування для судово-медичної служби

28 червня 2023 о 10:54
1517

27 червня 2023 р. Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я щодо фінансування відповідних комунальних закладів у регіонах під час перехідного періоду реорганізації судово-медичної служби України.

Подробиці

Через війну навантаження на судово-медичних експертів збільшилося в рази, особливо в прифронтових ділянках та в областях, де проводять експертизи загиблих військовослужбовців та цивільних громадян. Це створює нові виклики в роботі судмедекспертів: жертв необхідно ідентифікувати, випадки воєнних злочинів повинні бути належно задокументовані для забезпечення подальших розслідувань в національних та міжнародних судах і трибуналах. Без єдиної централізованої системи цей процес ускладнюється.

Тому Міністерство охорони здоров’я ініціювало реорганізацію судово-медичної служби України. Йдеться про створення централізованої мережі судово-медичних установ у сфері управління МОЗ України. Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України буде головним органом, якому підпорядковуватимуться регіональні філії — створені на базі відповідних комунальних закладів в областях. Наразі триває процес переведення регіональних підрозділів з комунальної форми власності до державної. Зокрема, передача цілісних майнових комплексів обласних бюро судово-медичної експертизи у державну власність.

Працівники теперішніх обласних бюро судово-медичної експертизи будуть прийняті на відповідні посади у новостворених відокремлених підрозділах (філіях) Державної спеціалізованої установи «Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України».

У рамках реорганізації судово-медичної служби відбудеться комплексне переоснащення лабораторної та інфраструктурної бази обласних бюро судово-медичної експертизи, дооснащення лабораторій сучасним обладнанням та впровадження акредитації усіх лабораторій судово-медичної експертизи відповідно до вимог ISO. Робота за цим напрямом вже триває.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua