Схвалено план заходів з оптимізації роботи військово-лікарських комісій

26 червня 2023 о 17:03
990

Кабінетом Міністрів України схвалено план заходів з оптимізації роботи військово-лікарських комісій (ВЛК). Урядом встановлено конкретні терміни реалізації запланованих змін, зокрема, цьогоріч заплановано впровадження електронного документообігу між військовими частинами та закладами охорони здоровʼя, що сприятиме швидкому та зручному обміну документами, необхідними для проходження ВЛК.

Що вже зроблено?

Нагадаємо, що міжурядова робоча група, в яку входять представники Міністерства охорони здоровʼя України, підрозділів Збройних сил України, Міністерства оборони України, Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства цифрової трансформації України та громадськості, у лютому 2023 р. розпочала свою діяльність з метою оптимізації роботи ВЛК.

У результаті цих зусиль уже збільшено кількість гарнізонних ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоровʼя більше ніж на 50%. Також для безоплатного проведення медоглядів військовозобов’язаних ухвалено постанову Уряду щодо впровадження нового пакету медичних послуг у рамках Програми медичних гарантій, триває процес залучення цивільних закладів.

Окрім цього, внесено зміни до законодавства України, спрямовані на поліпшення процесу оформлення військовослужбовцям довідок про обставини травм та удосконалення оформлення та направлення медичних та інших документів між військовими частинами та закладами охорони здоровʼя.

Більшість гарнізонних ВЛК уже запустили електронну чергу для запису на медичний огляд. Крім того, розпочато інформаційну просвітницьку кампанію з метою надання допомоги військовослужбовцям після отримання травм, поранень чи захворювань.

Підвищення якості медичного обслуговування та забезпечення військовослужбовців під час проходження ВЛК є пріоритетним завданням Міністерства охорони здоров’я України, Медичних сил Збройних сил України та Уряду України.

Реалізація запланованих заходів КМУ сприятиме покращанню роботи ВЛК та забезпеченню високої якості медичного обслуговування для наших захисників.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua