З 1 липня 2023 р. на «Доступні ліки» має виписуватися виключно електронний рецепт

23 червня 2023 о 10:03
2722

Норма щодо відпуску препаратів за програмою «Доступні ліки» виключно за електронним рецептом діє в Україні з 2019 р., відколи програма перейшла під адміністрування Національної служби здоров’я України. На початку повномасштабної війни для безперешкодного доступу до життєво необхідних ліків уряд дозволив виписувати і відпускати «доступні ліки» також за паперовим рецептом.

Починаючи з 1 липня норма, згідно з якою препарати за програмою «Доступні ліки» відпускатимуться лише за електронним рецептом, повертається. Паперовий рецепт у рамках програми «Доступні ліки» продовжить діяти лише на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії.

Разом з тим на всій території України на прохання пацієнта лікар зможе додатково роздрукувати інформаційну довідку, в якій міститиметься інформація про рецепт.

Про програму «Доступні ліки»

«Доступні ліки» — урядова програма, що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів.

Зазначимо, що лише з початку 2023 р. «доступні ліки» за електронним рецептом отримали вже більш ніж 1,5 млн українців — це пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету І/ІІ типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії.

За період повномасштабної війни (з березня 2022 до червня 2023 р.) погашено 14 млн електронних рецептів за програмою «Доступні ліки».

Лише за останні 30 днів понад 50 тис. пацієнтів ВПЕРШЕ отримали електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

Впровадження електронних інструментів дає змогу більш ефективно управляти програмою «Доступні ліки», розуміти, які запити та потреби є на рівні держави, і, відповідно, більш ефективно розподіляти бюджетні кошти.

Нагадаємо, що державна програма відшкодування коштів поширюється на понад 400 лікарських засобів. Актуальний перелік лікарських засобів, що відпускаються за програмою, можна завантажити за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua