Про місце України у світі, що змінюється, про сучасний стан сфери охорони здоровʼя і можливості для приватного сектору та інвестицій йшлося на панельній дискусії за участю міжнародного й українського бізнесу в рамках конференції Ukraine Recovery Conference, яка проходила 21–22 червня 2023 р. у Лондоні.
Подробиці
Захід мав на меті представити візію майбутнього сфери охорони здоровʼя України: її вектор розвитку і практичні шляхи подолання найбільших викликів. А також інвестиційні можливості, унікальні кейси та переваги нашої держави у сфері охорони здоровʼя.
Спікери та учасники заходу представили та обговорили унікальні кейси медичної системи нашої держави, що за умов жорсткої агресії продовжує стабільну роботу: впроваджувати реформи, розвивати цифровізацію галузі і демонструвати можливості для зростання.
Серед цілей, визначених у баченні розвитку системи охорони здоров’я до 2030 р., — всебічний доступ до якісних медичних послуг та інструментів для реалізації права на здоровʼя, прозорі політики та спроможність інститутів системи, а також умови для розвитку і реалізації потенціалу, включно з людськими ресурсами, сучасними технологіями та науковими досягненнями, цифровізацією, залученням інвестицій та покращанням показників економічної ефективності галузі.
Коментар Марії Карчевич
«В Україні система охорони здоров’я базується на принципах людиноцентричності, доказовості, спільного надання послуг за участю і рівноправного партнерства держави, бізнесу і громадян. Ми формуємо ринок послуг з прозорими і справедливими правилами, — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. — Також демонструємо міжнародному бізнесу інвестиційні можливості, маємо послідовний план дій уряду для реалізації перспектив державно-приватного партнерства в таких напрямах, як медичні послуги, медична інфраструктура, медичний туризм, фармацевтична промисловість, клінічні дослідження тощо».
Коментар Олексія Яременка
«Повномасштабна агресія рф завдала масштабних збитків українському суспільству та медичній сфері зокрема. Це масові людські жертви, у тому числі серед цивільного населення та спільноти медичних працівників, руйнування медичної інфраструктури (пошкоджено або повністю знищено 1554 обʼєкти охорони здоровʼя), порушення доступності медичних послуг, — зауважив Олексій Яременко, голова Офісу відновлення Міністерства охорони здоров’я України. — Тому вже сьогодні вкрай важливими є комплексне відновлення системи охорони здоровʼя, компенсація та відшкодування ресурсних втрат, спричинених війною, відновлення потенціалу країни загалом. Попри всі виклики Україна та її народ демонструють стійкість, захищаючи незалежність та територіальні кордони, а також реалізуючи рух за вступ до Європейського Союзу та зміни всередині країни».
Іноземні партнери високо оцінили напрацювання України в реалізації інфраструктурного етапу медичної реформи, потенціал фармацевтичного ринку, посилення цифровізації медичної сфери, а також можливості людського капіталу в галузі охорони здоровʼя України.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua