У межах міжнародної конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), що триває у Лондоні, підписано меморандум про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я України та Французькою асоціацією охорони здоров’я.
Подробиці
Йдеться про відновлення медичної інфраструктури, зруйнованої або пошкодженої внаслідок повномасштабної війни, зокрема встановлення та оснащення модульних центрів надання медичної допомоги. Модульні медичні заклади нічим не поступаються збудованим за стандартною технологією. Однак завдяки модульним конструкціям значно скорочуються терміни їх будівництва. Їх будують з урахуванням всіх норм та стандартів і на їх базі можна розмістити високотехнологічне обладнання.
Зазначимо, що за понад рік війни в Україні пошкоджено вже 1370 об’єктів медичних закладів та ще 184 об’єкти зруйновано вщент.
Уже вдалося відновити частину медзакладів, зокрема й на деокупованих територіях, які в результаті ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих пошкоджень — вибиті вікна, пошкоджений фасад тощо.
Коментар Марії Карчевич
«Вкрай важливо відновити доступ українців до медичної допомоги. Передусім на деокупованих територіях і територіях екологічного лиха. Тому розглядаємо можливість будівництва сучасних модульних лікарень — повноцінних медичних закладів, зведених з модульних конструкцій, з повним інженерним оснащенням, що виготовлені в заводських умовах і змонтовані на будівельному майданчику», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, учасниця міжнародної конференції Марія Карчевич.
До слова, це вже не перша така співпраця із французами. Представники французької фармацевтичної компанії «Servier» («Серв’є») висловили готовність доєднатися до відновлення пошкодженої внаслідок повномасштабного вторгнення росії медичної інфраструктури.
Крім того, під час конференції йшлося про об’єднання зусиль щодо забезпечення ранньої діагностики раку молочної залози в Україні, вдосконалення методів лікування цього захворювання в нашій країні і, як результат, зниження рівня смертності.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua