Електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ) постійно розвивається, спрощуючи роботу медичним працівникам і покращуючи отримання якісних послуг пацієнтами.
Відтепер фахівці реабілітаційних команд вноситимуть інформацію про процедури, призначення, результати реабілітаційних обстежень та інші дані до ЕСОЗ за Міжнародною класифікацією функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ). Це сприятиме більш ефективній та синхронізованій роботі мультидисциплінарної реабілітаційної команди. Таким чином, медичні працівники позбавляться від паперової рутини і зможуть обмінюватися даними про відновлення пацієнта в режимі реального часу, як і відстежувати потребу в коригуванні плану реабілітації та змінювати його.
Також відбулися зміни в обліку призначення медичних послуг при створенні електронного направлення. Тепер при його формуванні необхідно буде обирати одиницю виміру послуг, яких потребує пацієнт («штуки» або «хвилини»). Після реєстрації в ЕСОЗ запису про надану послугу відбувається перерахунок залишку послуг, які доступні за направленням. Зауважимо, що для роботи з тими направленнями, що були створені до оновлення, діють ті правила, що й раніше. Змінити виконавця послуги можна вже безпосередньо при обробці електронного направлення. Уже не треба вказувати місце надання послуг. Якщо за електронним направленням доступні невикористані послуги, лікар іншого закладу матиме можливість взяти направлення «в роботу» через 24 год. Також доступна можливість погашати електронне направлення, яке було створено без зазначення програми.
Є низка нововведень, які стосуються плану лікування, процедур, клінічної оцінки та електронного рецепта. Так, тепер лікарям заборонено створювати призначення в плані лікування, автором якого є працівник іншого закладу. При цьому створювати рецепти та направлення на основі таких призначень можна (за умови отримання відповідного дозволу). Працівники в межах одного закладу зможуть переглядати план лікування без отримання дозволу на доступ. При цьому для перегляду чутливих даних зберігається той механізм, що й раніше (отримання окремого дозволу від пацієнта).
Раніше при пошуку електронних рецептів не було можливості фільтрувати за періодом їх погашення. Тепер це можливо. У рамках фармацевтичної опіки фармацевт зможе скасувати електронний рецепт.
🔗Більш детально ознайомитися зі змінами можна в матеріалах за підсумками вебінару «Електронна система охорони здоровʼя: які зміни у функціоналі системи очікувати лікарям найближчим часом».
🔗Запис трансляції вебінару: Електронна система охорони здоровʼя: які зміни в системі очікувати лікарям найближчим часом
🔗Розʼяснення. Зміни в ЕСОЗ від 15.06.2023 р.: що змінюється для користувачів
🔗Презентація «Функціональні зміни в ЕСОЗ при обліку призначення медичних послуг»
🔗Презентація «Функціонал обліку реабілітаційних процедур в ЕСОЗ»
🔗Розʼяснення. Реабілітація в ЕСОЗ: що змінюється для фахівців з реабілітації. Реабілітація в ЕСОЗ. Поширені запитання та відповіді
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами ehealth.gov.ua