Подолання наслідків повені: на яких умовах залучатимуть медиків з інших регіонів

13 червня 2023 о 12:53
1244

Понад 15 міс повномасштабної війни російська армія продовжує застосовувати терористичні методи та руйнувати українську інфраструктуру, у тому числі й медичну, що значно ускладнює надання медичної допомоги населенню на прифронтових і постраждалих територіях.

Черговий терористичний акт — підрив дамби Каховської ГЕС — призвів до затоплення населених пунктів та інших потенційно небезпечних обʼєктів Херсонщини. Це спричинило навантаження на медичні заклади регіону та медичних працівників.

Для підсилення кадрової спроможності лікарень до роботи на території постраждалих регіонів (Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей), а також прифронтових територіях, додатково будуть залучені до роботи медики з інших регіонів.

На який строк залучатимуть медиків

Медики на добровільній основі долучатимуться до роботи у вищезгаданих областях на термін від 2 тиж до 30 днів. При цьому повторне відрядження можливе не раніше ніж через 30 днів після попереднього.

Які фахівці потрібні

До роботи залучатимуться, зокрема, такі фахівці, як лікар-анестезіолог, лікар-терапевт, лікар-травматолог дитячий, лікар-офтальмолог, лікар-невропатолог, лікар-фтизіатр, лікар-хірург щелепно-лицьовий, лікар-нейрохірург, лікар-гематолог, лікар-рентгенолог, лікар-онколог, лікар-гінеколог-онколог, лікар з променевої терапії, лікар невідкладної (екстреної) медичної допомоги, медичні сестри та ін.

Компенсація додаткових витрат

Завдяки підтримці Офісу ВООЗ в Україні медичні працівники, окрім заробітної плати, отримуватимуть компенсацію додаткових витрат, пов’язаних із перебуванням у місці відрядження.

Медики можуть бути залучені до підсилення медзакладів у кілька способів:

– через керівника лікарні, який подає до державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» списки охочих медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації, для їх направлення у відрядження для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги;

– через самозвернення на «гарячу лінію» МОЗ — залишивши заявку на участь за номером: 0 800 60 20 19.

МОЗ закликає фахівців, які мають змогу, долучатися до підсилення колег, адже лише завдяки нашій згуртованості та небайдужості до потреб один одного від перших днів війни ми даємо відсіч ворогу та наближаємося до перемоги.

Нагадаємо, механізм залучення медиків передбачений наказом МОЗ від 05.09.2022 р. № 1597 «Про затвердження Порядку направлення у відрядження медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua