Оголошено прийом заявок на навчання за програмою «Інтервенційна епідеміологічна служба — Україна»

13 червня 2023 о 10:42
1334

Освітня програма «Інтервенційна епідеміологічна служба — Україна» державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (далі — програма ІЕС) розпочинає прийом заявок на відбір кандидатів на навчання у 6-й когорті резидентів базового рівня у 2023 р.

Програма ІЕС — це програма з польової епідеміології, яка забезпечує підготовку кадрів у системі громадського здоров’я України для роботи над пріоритетними питаннями громадського здоров’я та розробки інтервенцій, які базуються на результатах доказових наукових досліджень. В Україні наразі реалізуються 2 рівні програми ІЕС: просунутий та базовий.

Переваги навчання в програмі ІЕС 

 1. Вдосконалення основних практичних та теоретичних знань з епідеміології.
 2. Отримання навичок з оцінки та управління системами епідеміологічного нагляду та розслідування спалахів.
 3. Безпосередня участь у покращанні систем епідеміологічного нагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями в Україні.
 4. Отримання балів у рамках безперервного професійного розвитку лікарів.

Загальна тривалість навчання на базовому рівні програми ІЕС — 11–12 тиж. Програма поєднує як участь в очних навчальних курсах (2 семінари в аудиторіях), так і практику на робочому місці під керівництвом наставників програми ІЕС й участь у польових активностях.

Загальну кількість місць 6-ї когорти базового рівня ІЕС обмежено 20 учасниками. Початок навчання 6-ї когорти базового рівня програми ІЕС: 14 серпня 2023 р.

Критерії відбору кандидатів на навчання у 6-й когорті резидентів базового рівня програми ІЕС 

 1. Працевлаштування за основним місцем роботи у державних, приватних або комунальних закладах на таких посадах: лікар-епідеміолог, лікар-гігієніст, лікар-бактеріолог, помічник лікаря-епідеміолога, фельдшер санітарний, медичний статистик та інших суміжних спеціальностей.
 2. Вільне володіння українською мовою. Бажаним є знання англійської мови на рівні не нижче середнього (intermediate або pre-intermediate).
 3. Перевагу буде надано кандидатам, у посадові обов’язки яких входять збір і аналіз даних у сфері громадського здоров’я, наприклад, епіднагляд за захворюваннями (інфекційними або неінфекційними), розслідування випадків/спалахів хвороб, оцінка програм контролю за захворюваннями, планування, впровадження та оцінка програм з імунопрофілактики.
 4. Граничний вік претендентів до зарахування обмежено 50 роками включно.
 5. Кандидати повинні продовжувати працювати в системі громадського здоров’я не менше 2 років після закінчення навчання в програмі.

Процедура подання заявки 

 1. Заповнити форму анкети (завантажити можна тут)
 2. Підготувати мотиваційний лист (обсягом не більше 1 сторінки) щодо участі у програмі ІЕС, охопивши такі питання:
 • яка ваша мотивація щодо участі у програмі;
 • чого б ви хотіли досягти за результатами навчання в програмі ІЕС;
 • які ваші професійні цілі та бачення вашого кар’єрного зростання в найближчі роки;
 • скільки власного часу ви готові присвятити для успішного закінчення навчання в програмі ІЕС;
 • у мотиваційному листі кандидат має зазначити, що протягом навчання та впродовж 2 років після завершення навчання працюватиме у сфері громадського здоров’я.
 1. Отримати рекомендаційний лист від керівника установи, закладу чи підприємства, де ви працюєте. У рекомендаційному листі має обов’язково бути зазначено, що керівник сприятиме участі кандидата в активностях програми ІЕС включно з участю в очних етапах підготовки (орієнтовно 4 тиж за весь період навчання).
 2. Підготувати резюме.
 3. Заповнену анкету, резюме, рекомендаційний лист та мотиваційний лист необхідно надіслати електронною поштою на адресу [email protected] до 7 липня 2023 р. включно.

Етапи відбору кандидатів 

 1. Відбір заявок кандидатів на навчання в програмі ІЕС до 7 липня 2023 р. включно. На першому етапі розглядаються документи лише тих кандидатів, які відповідають критеріям, визначеним в оголошенні. Кандидати будуть повідомлені електронною поштою про отримання заявки.
 2. 12 липня 2023 р. буде проведено вступне онлайн-тестування тривалістю близько 1 год, для визначення вхідного рівня знань кандидатів на навчання в програмі ІЕС.
 3. З 13 по 28 липня будуть проводитись особисті співбесіди з кандидатами, які успішно пройшли попередні етапи відбору.
 4. Кандидатів буде офіційно повідомлено про зарахування чи відмову в зарахуванні до 6-ї когорти базового рівня програми ІЕС за результатами конкурсного відбору.

Примітки 

Кандидати, яких буде відібрано на навчання у 6-й когорті базового рівня програми ІЕС, протягом періоду навчання, повинні успішно виконати такі компоненти програми:

Компоненти програми
Виконання компонентів
Участь у навчальних семінарах в аудиторії (2 тиж) +
Участь у «польових» активностях (1 тиж) +
Розробка звітів на підставі аналізу даних епіднагляду +
Розробка та представлення презентацій за результатами проведеної роботи +
Загальна тривалість навчання 11 тиж
Тривалість участі в польових проєктах та позакласної роботи (на весь період навчання) 400 год

Участь у програмі є безкоштовною та покривається за рахунок організаторів.

Додаткові питання щодо участі у програмі, порядку та процедури подачі й оформлення документів тощо, надсилати електронною поштою на адресу [email protected]

Орієнтовний розклад заходів, запланованих у рамках базового рівня програми ІЕС

Компоненти програми
Заплановані дати проведення
Аудиторне навчання (1-й тиждень) 14–18.08.2023 р.
Аудиторне навчання (2-й тиждень) 04–08.09.2023 р.
Участь у «польових» активностях (1-ша підгрупа) 09–13.10.2023 р.
Участь в «польових» активностях (2-га підгрупа) 16–20.10.2023 р.
Завершення навчання 24.10.2023 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua