Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Когнітивні та психологічні розлади після інсульту» (далі — проєкт акта).
Про документ
Назва діагнозу: гострий мозковий інсульт (ГМІ).
Коди стану або захворювання. НК 025:2021 «Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я»:
G45 Транзиторнi церебральні iшемiчнi напади та пов’язані з ними синдроми;
I61 Внутрішньомозковий крововилив;
I62 Інший нетравматичний внутрішньочерепний крововилив;
I63 Інфаркт головного мозку;
I64 Інсульт, не уточнений як крововилив або інфаркт;
I69 Наслідки цереброваскулярних хвороб.
Обґрунтування
Приблизно в однієї третини усіх людей, які перенесли інсульт, через деякий час після хвороби проявлятимуться симптоми депресії (спостереження в гострий, підгострий період та довгострокове спостереження). Найвища частота постінсультної депресії (ПІД) може проявлятися протягом перших 3–6 місяців після інсульту, іноді через 2 роки після інсульту.
ПІД пов’язана з погіршенням функціонального відновлення, підвищеним ризиком інвалідності, погіршенням когнітивних функцій та зниженням соціальної активності. Крім того, наявність постінсультної депресії пов’язана з підвищеним ризиком смертності.
Раннє виявлення, діагностика і лікування постінсультної депресії сприяють поліпшеним результатам. Тяжкість функціональних обмежень, тяжкість інсульту, когнітивні порушення, вік, у якому стався інсульт, і попередня депресія в анамнезі визначені як важливі фактори ризику розвитку ПІД. Усі пацієнти, які перенесли інсульт, мають ризик розвитку ПІД, що може виникнути на будь-якому з етапів відновлення.
Проєкт акта розроблено з метою удосконалення надання медичної допомоги в Україні.
Куди надавати пропозиції
Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді:
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601, e-mail: moz@moz.gov.ua, gulenko@dec.gov.ua.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua