НСЗУ зробить перерахунок запланованої вартості медичних послуг

5 червня 2023 о 12:36
3156

У червні 2023 р. всі медзаклади отримають звіти за послуги, які оплачуються за глобальним бюджетом, без врахування пакетів з психіатричної стаціонарної допомоги та обох пакетів із паліативної допомоги. Вони будуть оплачені після перерахунків та внесення змін у договори щодо запланованої вартості медичних послуг.

У травні Національною службою здоров’я України (НСЗУ) проаналізовано, як змінилися обсяги фактично наданих медичних послуг порівняно із такими, запланованими договорами із медзакладами, за такими пакетами:
– Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
– Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям;
– Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям.

Тож протягом червня НСЗУ вноситимуться зміни в договори в частині запланованої вартості медпослуг у межах видатків, які передбачені для кожного пакета. Тому звіти за червень про послуги за пакетами, які оплачуються за глобальною ставкою, будуть сформовані без перелічених вище пакетів.

Додаткові коригуючі звіти за пакетами НСЗУ сформує одразу після перерахунків і підписання договорів про внесення змін щодо запланованої вартості медичних послуг.

Як відбуваються перерахунки?

НСЗУ має право ініціювати зміни запланованої вартості медичних послуг за результатами аналізу інформації в електронній системі охорони здоров’я відповідно до вимог Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 р.

Заплановану вартість послуг (відповідно, і суму договору на певний пакет) НСЗУ розраховує на основі даних про послуги, які заклади надавали за минулий період і внесли в електронну систему охорони здоров’я.

Якщо розрахункова загальна орієнтовна ціна договорів за кожним пакетом послуг перевищує суму бюджетних видатків, передбачених для кожного пакета на рік, то застосовується коригувальний коефіцієнт до запланованої кількості медичних послуг кожного надавача за відповідним пакетом. Коефіцієнт розраховується як співвідношення суми бюджетних видатків до загальної орієнтовної ціни всіх договорів за кожним пакетом медичних послуг.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua