Профільний комітет підтримує зміни в законодавстві щодо верифікації відомостей про пацієнтів

16 травня 2023 о 10:25
855

Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет) на своєму засіданні 10 травня 2023 р. розглянув проєкт закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо верифікації відомостей про пацієнтів (реєстр. № 9272), поданий Кабінетом Міністрів України.

Подробиці

Цим документом пропонується створити законодавчі передумови для забезпечення можливості виконання завдань та функцій, покладених на електронну систему охорони здоров’я, в частині оновлення відомостей та верифікації даних про пацієнтів між електронною системою охорони здоров’я та Єдиним державним демографічним реєстром, Державним реєстром актів цивільного стану громадян та/або Державним реєстром фізичних осіб — платників податків.

Для цього законопроєктом пропонується внести відповідні зміни до статті 24-2 Основ законодавства України про охорону здоров’я та статті 11 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Комітет вважає слушною законодавчу ініціативу, спрямовану на зміцнення потенціалу національної електронної системи охорони здоров’я, і своїм рішенням рекомендує Верховній Раді прийняти законопроєкт реєстр. № 9272 за результатами розгляду в першому читанні за основу.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами komzdrav.rada.gov.ua