Всесвітня організація охороні здоров’я (ВООЗ) презентувала оновлені глобальні рекомендації для України щодо COVID-19 на виїзній нараді, присвяченій Всесвітньому та Європейському тижню імунізації, у Києві.
Рекомендації для України
За даними ВООЗ, станом на 1 січня 2023 р. мешканці України отримали 34 939 868 доз вакцини проти COVID-19, причому 90% з них введено до повномасштабного вторгнення росії. З огляду на ці темпи вакцинації, організація рекомендує Україні зосередитися на таких стратегіях:
- підвищення рівня охоплення первинною серією вакцинації осіб літнього віку, людей з ослабленим імунітетом і пацієнтів із супутніми захворюваннями незалежно від віку;
- підтримка рівня охоплення бустерною дозою осіб літнього віку, людей з ослабленим імунітетом і пацієнтів із супутніми захворюваннями кожні 6–12 міс;
- введення бустерної дози в період вагітності для дорослих і підлітків, якщо останню дозу було введено більше ніж 6 міс тому;
- підтримка рівня охоплення бустерною дозою працівників критичних служб (медиків) кожні 12 міс тощо.
Національна технічна група експертів з питань імунізації (НТГЕІ) розгляне рекомендації ВООЗ і може рекомендувати Міністерству охорони здоров’я врахувати їх.
Щотижня в Україні від наслідків COVID-19 помирають майже сто осіб. Більшість із них — віком старше 60 років. В Україні доступна вакцина проти COVID-19, а тому варто пройти імунізацію, щоб захистити себе від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби та можливих ускладнень.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, phc.org.ua