Реабілітація постраждалих внаслідок війни українців — пріоритет № 1. З цією метою в Україні трансформується система реабілітаційної допомоги та створюються нові цифрові інструменти доказової реабілітації.
Нові цифрові інструменти щодо надання послуг з реабілітації
Так, в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) впроваджується функціонал документування реабілітації на принципах Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоровʼя (МКФ).
Повідомляємо, що на навчальній платформі Академії Національної служби здоров’я України (НСЗУ) вже стартував перший онлайн-курс «Базові засади застосування МКФ». А від 28 квітня для користувачів Академії стали доступними ще дві нові теми онлайн-курсу — «Цілі та сфера застосування МКФ» та «Структура МКФ та коди класифікації. МКФ браузер».
Курс розроблений для фахівців у сфері реабілітації, мультидисциплінарних реабілітаційних команд та усіх фахівців, які працюють з особами з обмеженнями повсякденного функціонування.
Навчальний курс є частиною змін у системі надання реабілітаційної допомоги, спрямованих на наближення її до найкращих світових стандартів.
Курс розкриває основні принципи біопсихосоціальної моделі МКФ, структуру МКФ та взаємозв’язки між її компонентами, правила кодування з використанням МКФ для документування функціонування пацієнтів, встановлення цілей та планування втручань, роботу фахівців мультидисциплінарних реабілітаційних команд та багато іншого.
Курс доступний після самореєстрації за посиланням.
Готується доповнення
Доповненням до цього курсу є навчальний курс «Документування процесу надання реабілітаційної допомоги на основі МКФ». Він стане доступним для користувачів протягом місяця.
Впровадження реабілітаційного функціонала в ЕСОЗ і розробка навчальних онлайн-курсів відбуваються в рамках проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який фінансується за підтримки Швейцарії, Європейського Союзу в Україні та Nova Ukraine.
Розбудова ефективної системи реабілітації є ініціативою першої леді Олени Зеленської. Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні» реалізують Міністерство охорони здоров’я України, НСЗУ, ДП «Електронне здоровʼя», Міністерство соціальної політики України, Офіс Президента України, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, БФ «Пацієнти України», Український центр охорони здоров’я та Український католицький університет.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, t.me/academy_NSZU