Повномасштабне вторгнення рф в Україну, крім іншого, чинить колосальний вплив на психічне здоров’я українців. І зараз особливо важливо зосередитися на відновленні людського ресурсу і наданні необхідної громадянам психосоціальної підтримки.
Подробиці
На розширеній нараді Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України (КМУ) йшлося про необхідність поширення пріоритетних напрямів і проєктів у межах ініціативи Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у всіх областях країни. Для цього має бути сформована регіональна мережа осередків з реалізації програми.
«Поки що психосоціальні послуги з’являються реактивно як відповідь на гостру болючу проблему, вони хаотичні і не мають ознак системності. Натомість системність визначається чіткими правилами поведінки, сталою скоординованістю, багатомережевістю та генерацією зусиль усіх галузей і сфер, прямо чи опосередковано дотичних до підтримки ментального здоров’я», — підкреслила керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ Оксана Збітнєва.
Участь у нараді взяли понад 80 учасників — заступники голів обласних військово-цивільних адміністрацій, очільники обласних департаментів охорони здоров’я та інші.
Буде проведена стратегічна сесія
На початку травня для всіх профільних заступників голів обласних військово-цивільних адміністрацій, відповідальних за впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я, та керівників визначених ними обласних департаментів буде проведена стратегічна сесія, де відпрацьовуватимуться механізми втілення пріоритетних проєктів центральних органів виконавчої влади в регіонах та конкретних громадах.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua