1 травня набуває чинності Закон України «Про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану спричиненими військовою агресією проти України пораненням або загибеллю під час проходження публічної служби, виконання обов’язків на об’єктах критичної інфраструктури та здійснення професійної журналістської діяльності» від 20.03.2023 р. № 2980-IX (далі — Закон № 2980).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1414 до переліку секторів (підсекторів), основних послуг критичної інфраструктури держави належать медична допомога всіх рівнів, паліативна допомога, реабілітація, фінансове забезпечення, інформаційні технології у сфері охорони здоров’я, фармацевтична промисловість (виробництво та постачання), медична наука тощо.
Право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю мають особи з числа працівників об’єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 р. воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
У разі загибелі (смерті) цих осіб одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю призначається і виплачується членам їхніх сімей.
Розмір одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю
- Одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю, на яку має право особа згідно із цим законом, встановлюється у таких розмірах:
1) особам з інвалідністю I групи — 800 тис. грн;
2) особам з інвалідністю II групи — 500 тис. грн;
3) особам з інвалідністю III групи — 200 тис. грн;
4) у разі загибелі (смерті) — 1 млн грн.
Особи, які мають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, передбаченої цим законом, можуть реалізувати його протягом 3 років з дня виникнення у них такого права. Одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю виплачується за рахунок коштів державного бюджету.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua; www.facebook.com/ndslohmatdyt