Розроблено порядок контролю та оцінки якості медичної допомоги та медичного обслуговування

10 квітня 2023 о 11:59
4537

МОЗ України на громадське обговорення виноситься проєкт наказу «Про порядок контролю та клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування» (далі — проєкт).

Мета

Метою розроблення проєкту є удосконалення порядку контролю та проведення клініко-експертної оцінки надання медичної допомоги та медичного обслуговування пацієнтів в умовах воєнного стану та під час надзвичайної ситуації іншого характеру.

Проблематика та шляхи вирішення

Робота клініко-експертної комісії Міністерства охорони здоров’я України ґрунтується на висновках, які оформлюються на основі експертизи первинної облікової медичної документації, під час якої проводиться оцінка встановлення своєчасного, правильного діагнозу, адекватного призначення лікування, повноти проведених діагностичних процедур.

Разом з тим більшість членів клініко-експертної комісії МОЗ є лікарями, які в умовах сьогодення безпосередньо задіяні в наданні медичної допомоги як цивільному населенню, так і військовослужбовцям, які постраждали внаслідок бойових дій, що спричинені воєнною агресією російської федерації проти України.

Однак робота МОЗ навіть у такий тяжкий час спрямована на покращання якості надання медичної допомоги всьому населенню України.

Водночас, за результатами моніторингу додержання прав громадян України під час проведення клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування (далі — КЕО) клініко-експертними комісіями, створеними при структурних підрозділах з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської військових адміністрацій, в умовах воєнного стану відповідно до вимог статті 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», представником Уповноваженого з соціальних та економічних прав О. Колобродовою листом від 15 листопада 2022 р. № 13255.2/22/40.3 МОЗ була висвітлена проблематика діяльності клініко-експертних комісій в умовах воєнного стану.

За результатами проведеного аналізу визначено, що діяльність клініко-експертних комісій потребує врегулювання наступних питань:

  • забезпечення можливості продовження строку розгляду справ в окремих випадках;
  • надання можливості у разі активних бойових дій та пов’язаних з цим наслідків, а також у разі оскарження рішення КЕО, проведення КЕО клініко-експертними комісіями, створеними при структурних підрозділах з питань охорони здоров’я, інших адміністративно-територіальних одиниць;
  • діяльність клініко-експертних комісій у разі активних бойових дій та пов’язаних з цим наслідків, які унеможливлюють їх роботу.

Проєктом акта передбачено затвердити:

Проєкт наказу МОЗ

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 6

Додаток 7

Додаток 8

Пояснювальна записка

Експертний висновок

Прийняття проєкту акта забезпечить відновлення проведення клініко-експертних комісій з оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування, врегулює механізм їх діяльності в умовах воєнного стану, що, у свою чергу, сприятиме покращенню якості надання медичної допомоги, вчасному реагуванню на звернення, скарги заявників, органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів.

Куди надсилати пропозиції

Пропозиції та зауваження просимо надсилати до:

Міністерства охорони здоров’я України за адресою: 01601, м. Київ-601, вул. Михайла Грушевського, 7, е-mail: [email protected] та тел.: (044) 200-08-17.

Термін обговорення проєкту становить місяць з моменту його оприлюднення.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua