Розбудова спроможної мережі: Віктор Ляшко провів зустріч за участю Асоціації міст України

7 квітня 2023 о 16:52
2021

Лікарні мають гнатися не за новою назвою та красивою табличкою, а за якістю медичної допомоги. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час онлайн-зустрічі за участю представників Асоціації міст України, обласних центрів України та м. Київ, на якій присутні обговорили питання розбудови спроможної мережі лікарень.

Коментар Віктора Ляшка

«Виклики повномасштабної війни додалися до тих системних проблем, які накопичилися у сфері охорони здоров’я за багато років і вирішення яких було на нашому порядку денному і до 24 лютого. Зараз до них, безумовно, додаються питання відбудови зруйнованої інфраструктури. Усе це має бути врегульовано комплексно для того, щоб український пацієнт, який є центральною фігурою у формуванні політики Міністерства, отримував доступну, якісну та безоплатну медичну допомогу. Це та мета, до якої ми маємо спільно рухатися. Ретельно проаналізувавши ситуацію, ми бачимо, що існують випадки, коли лікарні женуться за новою назвою (надкластерна або кластерна лікарня) чи за кількістю пакетів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Однак часто в такому випадку є розпорошення ресурсів, і, як наслідок, страждає якість послуг, що є недопустимим», — зазначив В. Ляшко.

Необхідність створення спроможної мережі

Міністр додав, що госпітальне планування дозволяє ефективно розв’язати проблемні питання: пацієнт матиме можливість отримати необхідну допомогу на місці, і відповідно до його стану — подальше направлення до лікарні, яка здатна забезпечити високоякісне безоплатне лікування. Усі будуть мати чітке уявлення, в якому саме медичному закладі є змога надати той чи інший вид допомоги, бо є гарантія, що він укомплектований необхідними фаховими спеціалістами та має сучасне обладнання. Формування чітких маршрутів пацієнтів дозволяє забезпечити їх потік у профільні заклади, де лікарі постійно практикують за визначеними напрямами, застосовують найсучасніші методи та технології. Це, своєю чергою, є запорукою фінансової стійкості цих медичних закладів та можливостей для постійного розвитку.

Формування спроможної мережі лікарень дозволяє визначити чітку роль кожної з них та розвивати відповідні напрями медичної допомоги. Створюється можливість планування людського капіталу на національному, регіональному рівнях та на рівні конкретного закладу. Залежно від ролі закладу держава пріоритезуватиме спрямування ресурсів — дороговартісного обладнання, що закуповується централізовано коштом державного бюджету.

До 1 травня обласні військові адміністрації мають визначити перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі, враховуючи численні регіональні особливості, трирічний план розвитку спроможної мережі та окремі плани розвитку медичних закладів. Відповідні проєкти мають бути подані на затвердження МОЗ. Після цього протягом 2 міс Міністерство буде проводити консультації з кожним регіоном.

Очільники обласних центрів поділилися своїм баченням позитивних змін, які зумовить формування мережі спроможних лікарень, та успішним досвідом імплементації нових підходів до управління окремими медичними закладами. Присутні мери міст висловили свою підтримку МОЗ у реалізації цього етапу реформи.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua