НСЗУ здійснила коригування фактичної вартості медичних послуг за пакетами

6 квітня 2023 о 17:37
4634

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) здійснила коригування фактичної вартості медичних послуг за пакетами, оплата за якими здійснюється за глобальною ставкою, за січень, лютий та березень 2023 р.

Подробиці

Коригування відбулося за результатами автоматизованої перевірки в електронній системі охорони здоров’я зареєстрованого медичного персоналу.

Надавачі медичних послуг, які уклали договори з НСЗУ, повинні відповідати вимогам щодо мінімальної кількості фахівців, які працюють за основним місцем роботи в такому медичному закладі.

Оплата медичних послуг здійснюється за той період, коли медичний заклад відповідав вимогам щодо мінімальної кількості фахівців згідно з вимогами за кожним пакетом відповідно до укладеного з НСЗУ договору про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій.

Що відбувається при порушенні умов договору

Якщо за результатами моніторингу виявлено порушення умов договору, НСЗУ перераховує суму оплат за минулі звітні періоди, які були сплачені за надані медичні послуги в період невідповідності вимогам щодо кількості фахівців. А також зупиняє оплату за відповідним пакетом медичних послуг до моменту усунення порушень.

Ці дії застосовуються у випадку виявлення таких порушень:

  • зменшення кількості персоналу порівняно з мінімально визначеними вимогами на 20% і менше безперервно впродовж більше ніж 30 календарних днів, або більше ніж на 20% протягом будь-якого періоду;
  • відсутність фахівців, необхідних для надання медичних послуг, визначених в умовах закупівлі або специфікації.

Перерахунки за січень, лютий та березень 2023 р. відображені у звітах про медичні послуги за квітень 2023 р. у розділі «Розрахунок — коригування за звітні періоди поточного року».

З детальними роз’ясненнями щодо коригування фактичної вартості медичних послуг за пакетами ви можете ознайомитися за наступним посиланням.

Додаток до роз’яснення

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua