Законопроєкт про збільшення кількості ВЛК розглянуто у профільному комітеті Верховної Ради

4 квітня 2023 о 11:03
1087

Як ми вже повідомляли, у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт  (№ 9154),  яким пропонується розширити перелік закладів для проходження військово-лікарських комісій (ВЛК).

Цей законопроєкт було розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет) 3 квітня 2023 р.

Як зазначив голова Комітету Михайло Радуцький, законопроєкт № 9154 має стати першим кроком у процесі реформування роботи ВЛК та відповідної експертизи.

Наразі ВЛК є центральною точкою взаємодії військовослужбовців з медичною системою. Адже саме ВЛК вирішують питання ступеня придатності до військової служби, надання відпустки військовим у зв’язку з хворобою, звільнення їх зі служби за станом здоров’я після отриманих поранень тощо.

Про що документ

Законопроєктом пропонується:

  • розширити перелік військових формувань та спеціальних органів, де створюються ВЛК, і дозволити їх створення всім учасникам сектору безпеки та оборони. Це Міністерство внутрішніх справ (МВС), Національна гвардія, Державна прикордонна служба, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), розвідувальні органи, судова охорона та інші відомства;
  • надати право створювати ВЛК при «цивільних» закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності. Це дозволить збільшити «пропускну здатність» ВЛК і зменшити час проходження експертизи.

Пряма мова М. Радуцького

«Зараз ВЛК надзвичайно перевантажені через триваючу мобілізацію та наслідки активних бойових дій. Військовим та призовникам доводиться займати чергу на обстеження о 5:00, стояти годинами, чекаючи прийому. До нашого Комітету, до мене як до народного депутата та до інших колег надходять численні скарги від громадян, які проходять ці комісії. Тому ми не могли стояти осторонь цієї проблеми та спільно з Урядом, Міністерством охорони здоров’я та командуванням медичних сил Збройних сил України напрацювали законопроєкт», — наголосив М. Радуцький.

Голова Комітету зазначив, що Урядом заплановано низку заходів, спрямованих на оптимізацію військово-лікарської експертизи, зокрема її цифровізацію. Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України розробляють новий пакет послуг для Програми медичних гарантій, за яким «цивільні» лікарні отримуватимуть фінансування для надання медичних послуг, пов’язаних із визначенням придатності до військової служби.

Рішення Комітету

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити проєкт закону до порядку денного та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу та в цілому як закон.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»
за матеріалами facebook.com/committeehealth