Координаційний центр з психічного здоров’я невдовзі буде створено в Україні

31 березня 2023 о 12:52
753

У зв’язку з повномасштабною війною росії проти України зросла кількість українців, які потребують професійної допомоги у сфері охорони психічного здоров’я. Мова йде як про військовослужбовців та ветеранів, так і про цивільних громадян, які зазнали впливу вкрай негативних та травматичних чинників стресу.

Питання охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки є комплексним. Воно стосується всіх сфер життєдіяльності людини і потребує системного та  скоординованого підходу у ключових галузях, на всіх рівнях їх функціонування та з урахуванням потреб усіх соціальних груп.

Тому зараз як ніколи актуальним є створення спеціального Координаційного центру, який надаватиме цільову підтримку Кабінету Міністрів України для координації дій між центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, а також у розробленні та імплементації Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

До складу Координаційного центру увійдуть українські науковці та експерти у сфері психічного здоров’я, представники громадських, експертних організацій, асоціацій та інших непідприємницьких товариств і установ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці у Facebook, а також у Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua