Скільки грошей отримали лікарні у 2022 р.?

29 березня 2023 о 10:13
1090

За 2022 р., попри щоденні виклики, повʼязані з війною, Національна служба здоровʼя України (НСЗУ) перерахувала медичним закладам 145,6 млрд грн. Найбільшу суму коштів — 24,6 млрд грн — було спрямовано на первинну ланку.

Загалом у 2022 р. понад 32 млн українців мали укладені декларації із сімейним лікарем. Водночас за програмою реімбурсації, яка включає 435 лікарських препаратів, НСЗУ виплатила аптекам понад 2,35 млрд грн.

Коментар Віктора Ляшка

«Лише за програмою «Доступні ліки» понад 1,6 млн українців отримали необхідні медикаменти. Ми розуміємо, що для більшості з цих пацієнтів було б зручно отримувати ліки в аптеках, які розташовані на території медичних закладів. На жаль, значна частина таких аптек досі не має контрактів з НСЗУ. Тому наразі активно працюємо над тим, щоб всі аптечні заклади, розташовані на території лікарень, обовʼязково були долучені до Програми медгарантій та давали змогу пацієнтам отримувати необхідні ліки у максимально зручний спосіб», — зазначив В. Ляшко під час засідання колегії Міністерства охорони здоровʼя.

Згідно зі звітом НСЗУ, минулого року пріоритетними послугами за Програмою медичних гарантій залишалися надання допомоги пацієнтам з інсультами та інфарктами: було проліковано понад 23 тис. осіб з інфарктом та понад 90 000 — з інсультом.

За словами голови НСЗУ, попри численні виклики, спільними зусиллями МОЗ та НСЗУ вдалося забезпечити безперебійне фінансування медзакладів.

«З першого дня повномасштабної війни ми продовжували підтримувати роботу медичних закладів та забезпечували стабільність виплат. До кінця червня кожен медзаклад отримував 1/12 від обсягу річного фінансування. Це дозволило в критичний для країни момент утримати нашу медичну систему», — розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак.

Також в умовах війни Програму медичних гарантій було посилено двома новими пакетами:

  • «Комплексна реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах»,
  • «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці у Facebook, а також у Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua