Проєкт Healthlink буде спрямовано на відновлення первинної ланки медичної допомоги Дніпропетровщини

9 березня 2023 о 10:07
661

Цього року в межах проєкту Healthlink значна частина зусиль буде спрямована на відновлення первинної ланки медичної допомоги Дніпропетровщини. Завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) проєкт отримав додаткове фінансування у розмірі 2,5 млн дол. США.

Подробиці

«Проєкт впроваджуватиметься поступово відповідно до потреби. Стартуємо з Дніпропетровщини. Наразі ми вже працюємо з департаментом охорони здоровʼя Дніпропетровської обл., щоб виявити потреби та надати підтримку медичним закладам, зокрема із закупівлею обладнання. Наразі ми орієнтуємося на заклади «первинки», оскільки вони найбільш пропускні за кількістю людей. Мова також і про мобільні бригади, які зможуть надавати медичну допомогу у віддалених населених пунктах області», — зазначила директорка проєкту Христина Бродич.

Внаслідок постійних обстрілів Дніпропетровська обл. зазнає руйнувань, у тому числі й медичної інфраструктури. Фокусом уваги проєкту є вразливі групи населення, які звертаються за медичною допомогою до закладів охорони здоровʼя первинної ланки. Зокрема, проєкт має на меті підвищити рівень обізнаності внутрішньо переміщених осіб та постраждалих громад про доступні послуги, які надаються в закладах первинної медичної допомоги.

Для посилення спроможності у боротьбі з ВІЛ 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги області отримають 12 автомобілів для виїзду сімейних лікарів до пацієнтів — це, своєю чергою, покращить доступ пацієнтів до медичної допомоги у населених пунктах, що найбільше постраждали від постійних атак ворога.

Нагадаємо, проєкт HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» працює за підтримки USAID.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua