На підсумковій прес-конференції за результатами роботи у сфері спорту та молодіжної політики в 2011 р. голова Державної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін наголосив, що питання здоров’я населення, поліпшення демографічної ситуації — це питання державної безпеки в країні. Адже темпи вимирання населення продовжують перевищувати темпи народжуваності. На сьогодні в Україні проживає близько 14,5 млн людей віком 14–35 років — це ⅓ населення країни. При цьому близько 65% молоді вживають алкоголь, майже ½ юнаків та ⅓ дівчат палять. На цьому тлі спортом займається всього 13% населення, тоді як у країнах Скандинавії — близько 85%. Саме тому Державна служба молоді та спорту працює над формуванням нових цінностей для молоді.
Новий 2012 р., оголошений Роком спорту та здорового способу життя, має стати переломним у популяризації рухливого способу життя і зміни ставлення українців до занять фізичною культурою та спортом. З цією метою Державна служба розробила проект Загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2012–2016 роки (далі — Програма). За словами керівника відомства, головними завданнями Програми є насамперед впровадження ідеології пріоритетності в суспільній свідомості здорового способу життя, занять фізичною культурою та спортом як основних засад здоров’я і довголіття. Для реалізації Програми за попередніми підрахунками потрібно близько 32 млрд грн.
Також розроблено проект Концепції «Загальнодержавної цільової соціальної програми Формування здорового способу життя молоді України на 2013–2017 роки». У рамках планування оздоровчих заходів розроблена Конституція здорової людини.
Державною службою молоді та спорту України затверджено логотип «За здорове життя!», який буде використовуватися під час акцій та кампаній, спрямованих на формування здорового способу життя.
Р. Сафіуллін закликав представників ЗМІ приєднатися до Національного соціального проекту «Давай разом!» до Євро-2012, який стартував у 2011 р. в Україні й спрямований на популяризацію здорового способу життя, протидію згубним звичкам у суспільстві. У рамках проекту близько 20 різних організацій за ініціативою Державної служби молоді та спорту та ЮНІСЕФ спільно реалізовують заходи щодо навчання дітей грі у футбол, протистояння насильству, гендерній нерівності, поширенню ВІЛ/СНІДу.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kmu.gov.ua/sport/