Замість зруйнованих фельдшерсько-акушерських пунктів встановлять модульні «пункти здоровʼя»

3 березня 2023 о 12:11
864

На деокупованих територіях, на місцях фельдшерсько-акушерських пунктів, які зруйновані російськими снарядами, будуть встановлені модульні «пункти здоровʼя». Такі рішення є тимчасовими, поки на місці зруйнованих медзакладів не буде відбудовано повноцінний пункт здоров’я «первинки».

Подробиці

Перший модульний «пункт здоров’я» в селі Мощун на Київщині встановив благодійний фонд UA Dream. На початку війни село понад місяць перебувало в російській окупації та потерпало від щоденних обстрілів. Під час одного з них було зруйновано місцевий фельдшерсько-акушерський пункт, тому населення залишилося фактично без доступу до медичної допомоги.

Такі тимчасові конструкції дозволяють у найкоротші терміни відновити доступ пацієнтів до базової медичної допомоги. Кожен модульний «пункт здоровʼя» укомплектований меблями, холодильником, має окрему санітарну зону, бойлер, генератор та кондиціонер.

Наразі МОЗ у співпраці з фондом планують встановлення ще ряду таких мобільних пунктів в інших куточках країни, де медична інфраструктура зазнала суттєвих руйнувань.

За понад рік війни на території Київської обл. росіяни пошкодили 124 обʼєкти медзакладів та ще 4 зруйнували повністю, без можливості подальшого відновлення.

Проте попри воєнні дії за рік повномасштабної війни на Київщині вдалося повністю відновити 57 медичних закладів. Більшість з них зазнали незначних руйнувань: пошкодження вікон, фасадів, покрівлі. Робота з відновлення інших обʼєктів триває.

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомлялося, що загалом по Україні за рік війни росіяни пошкодили або зруйнували понад 1200 об’єктів медзакладів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua