28 лютого 2023 р. заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак зустрілася з медичною спільнотою для того, щоб представити плани щодо системи безперервного професійного розвитку (БПР) на поточний рік.
Подробиці
Понад 320 учасників зустрічі в Zoom та понад 280 учасників, які переглядали захід на сторінці МОЗ у Youtube, дізналися про те, які нові групи медичної спільноти будуть залучені до системи БПР у 2023 р., а саме: медичні сестри, фармацевти, реабілітологи, працівники сфери охорони здоров’я з вищою немедичною освітою. Йшлося також про плани щодо розширення можливості для розвитку медпрацівників шляхом участі в нових форматах освітніх заходів, таких як «групи рівних».
У рамках заходу окремо обговорили важливість посилення ролі працівників сфери охорони здоров’я в моніторингу якості заходів БПР через оцінку заходів та подання відгуків, а також було презентовано результати проведених заходів БПР у 2022 р.
Окрему увагу приділили планам Міністерства щодо змін у нормативно-правовому полі для того, щоб законодавчо врегулювати всі нововведення. Розробка та реалізація цих змін здійснюються за підтримки Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» (MED) та проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Коментар Ірини Микичак
«БПР працівників сфери охорони здоровʼя є необхідним для підтримки відповідного рівня фаховості, розвитку нових навичок і компетенцій медичної спільноти. Саме тому МОЗ України вкрай важливо сформувати умови для розвитку конкурентоспроможного ринку провайдерів освітніх заходів БПР для медиків та створити умови для розвитку різних заходів у цій сфері. Ми хочемо створити просту, прозору та зрозумілу для всіх систему БПР, що дозволить медичним працівникам обирати актуальні заходи для розвитку, навчатися в рамках нових підходів та форматів, а провайдерам заходів — розуміти потребу медичної спільноти та формувати навчальні плани, виходячи саме із неї», — зазначила І. Микичак.
Медичні працівники під час зустрічі мали можливість отримати відповідь на свої запитання щодо БПР, озвучити побоювання та проблеми, з якими вони стикаються в рамках проходження БПР та атестації. Представники МОЗ продемонстрували свою готовність чути медичну спільноту та допомагати їй у вирішенні проблемних питань. Крім цього, були озвучені пропозиції медпрацівників щодо змін у нормативно-правових документах, що регулюють БПР, які Міністерство ретельно опрацює та запропонує в рамках наступних змін до нормативної бази.
Переглянути запис зустрічі можна за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua