Україна отримала сучасні препарати для лікування вірусного гепатиту С у дітей

27 лютого 2023 о 12:45
878

Україна в якості гуманітарної допомоги отримала дороговартісні препарати для лікування вірусного гепатиту С у дітей  виробництва Gilead Sciences.

Новітній препарат чинить пряму дію, тому організм, уражений вірусом гепатиту С, краще та оперативніше реагує на таку терапію. За рахунок цього лікування відбувається швидше та ефективніше, а ймовірність побічних ефектів набагато нижча, ніж під час прийому препаратів попереднього покоління.

«Вакцинації від вірусного гепатиту С не існує, проте за допомогою сучасних противірусних препаратів прямої дії можна вилікувати більше ніж 95% пацієнтів з цією інфекцією», — наголошує Ірина Іванчук, начальниця відділу управління та протидії вірусними гепатитами та опіоїдної залежності Центру громадського здоров’я.

Про вірусні гепатити

Гепатит — це захворювання печінки, яке у більшості випадків має вірусну природу. Найбільшу небезпеку для людини становлять гепатити В та С (ВГВ та ВГС). За оціночними даними, в Україні 5% населення інфіковано ВГС (з них 3,6% мають хронічний вірусний гепатит С) та 1,5% — ВГВ. Вірусні гепатити можуть мати безсимптомний перебіг до того часу, поки не призведуть до серйозних уражень печінки, хвороба може мати як гострий, так і хронічний перебіг. Вірусні гепатити передаються через інфіковану кров та біологічні рідини.

Шляхами передачі вірусу є хірургічні втручання, стоматологічні процедури, використання нестерильного інструментарію для татуювання, пірсингу, вживання ін’єкційних наркотиків, незахищені статеві контакти, можлива передача збудника від матері до дитини під час пологів.

Захворіти на гепатит може кожен, незалежно від віку, статі та способу життя. Своєчасне встановлення діагнозу та призначення лікування позитивно впливають на перебіг хвороби, дозволяють уникнути ускладнень та зберегти пацієнту повноцінне життя.

Хронічний гепатит В — невиліковний. Але його можна попередити завдяки вакцинації. Щеплення ефективно запобігає інфікуванню та його хронічним наслідкам у 96% випадків. Захист зберігається щонайменше 20 років, а у деяких випадках — протягом усього життя.

Захистити дітей від ураження ВГВ можна також завдяки щепленню. Вчасна вакцинація захищає дитину, а загальне охоплення вакцинацією у 95% може назавжди викорінити захворювання як явище. Приблизно у 30–50% дітей, інфікованих у віці 1–6 років, розвивається хронічний гепатит В. Саме у цьому віці 90% вірогідності, що гепатит В стане хронічною хворобою. Ризик знижується, коли дитина стає старшою.

Щоб отримати вакцинацію для вашої дитини, зверніться до свого сімейного лікаря. В Україні щеплення від вірусного гепатиту В для дітей безкоштовне.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua