Медичні заклади на прифронтових територіях потребують підвищеного фінансування

16 лютого 2023 о 12:09
688

15 лютого 2023 р. міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко за участю голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Наталії Гусак провів зустріч із керівниками медичних закладів Донецької обл. щодо укладення договорів за Програмою медичних гарантій на 2023 р.

«Повномасштабна війна внесла суттєві зміни в умови функціонування медичних закладів. Особливо це стосується прифронтових територій.  Наша задача як держави — допомогти закладам реагувати на воєнні виклики таким чином, аби забезпечити надання якісних, доступних та безоплатних медичних послуг. Саме з цією метою в Програмі медичних гарантій на 2023 р. зʼявилися два спеціальні пакети для контрактування медзакладів, розташованих на тимчасово окупованих територіях, та медустанов, що знаходяться в районах активних бойових дій. Збереження медичної інфраструктури та медичних працівників — наш пріоритет», — зазначив В. Ляшко.

Під час зустрічі обговорили основні проблеми, з якими стикнулися заклади охорони здоровʼя під час укладення договорів із НСЗУ. Йшлося насамперед про зменшення суми договорів певних закладів на 2023 р., які подалися на контрактування на загальних засадах. Під час зустрічі були надані необхідні розʼяснення механізму функціонування умов загальних та спеціальних пакетів й опрацьовано механізм збільшення сум договорів для тих закладів, надходження яких не дозволяли їм покривати витрати на фонд оплати праці.

Міністр підкреслив, що НСЗУ треба посилити роботу своїх міжрегіональних департаментів для того, щоб вони якісно і своєчасно пояснювали керівникам лікарень зміни в Програмі медичних гарантій, які впроваджуються Урядом. Також міністр наголосив на відповідальності керівників закладів за своєчасність виплати заробітної плати на прифронтових та тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, у 2023 р. до Програми медичних гарантій додано новий пакет «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації». Претендувати на нього можуть медичні заклади, що перебувають на тимчасово окупованих територіях, відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua