Через повномасштабну війну в Україні багато медичних працівників змушені залишати власні домівки та робочі місця і переїжджати до інших більш безпечних регіонів. Чимало з них працевлаштовуються в місцеві медичні заклади.
Подробиці
Так, нині 4436 внутрішньо переміщених медиків скористалися можливістю працевлаштуватися в медичному закладі іншого регіону.
Серед них 2040 лікарів, 1569 фахівців (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів), 827 технічних працівників.
Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській — 284, Дніпропетровській — 215, Полтавській — 146 та Запорізькій областях — 127 осіб.
Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській — 330, Полтавській — 166, Харківській — 141 та Запорізькій областях — 139 осіб.
Зазначимо, що механізм забезпечення робочими місцями медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи і працюють у медзакладах інших регіонів України, врегульований Міністерством охорони здоров’я України. Зокрема, наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414.
Облік робочого часу медпрацівника здійснюється в закладі, до якого його направлено. Ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату.
Збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я в регіонах України здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної системи MedData.
Відповідно, визначені особи закладів охорони здоров’я подають до вказаної системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених працівників сфери охорони здоров’я із розподілом їх за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я, а саме:
- зараховані на основне місце роботи;
- зараховані за сумісництвом;
- виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.
Нагадуємо, що знайти потрібну вакансію можна за посиланням на порталі вакансій медичних працівників. Портал зручний у користуванні, відфільтрувати вакансії в пошуковому запиті можна за різними показниками.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua