Міністерство охорони здоров’я разом із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та міжнародними консультантами із Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) розпочинає роботу над створенням Програми медичних гарантій на 2024 р.
Коментар Олександра Комаріди
За словами першого заступника міністра охорони здоровʼя Олександра Комаріди, у війну, коли основні видатки державного бюджету акцентовані на обороні, кожна лікарня вже зараз має більш якісно планувати свій бюджет. Зокрема, надходження за пакетами Програми медичних гарантій повинні і надалі покривати фонд заробітної плати, закупівлю ліків та харчування. Окрім того, лікарня має залишати кошти на свій розвиток.
«З початку повномасштабної війни посилення фінансової стійкості кожного медичного закладу залишається одним з головних пріоритетів нашої роботи спільно з НСЗУ та міжнародними партнерами. Тому зараз ми активно працюємо над тим, щоб на 2024 р. створити Програму медичних гарантій, яка дозволить кожному медичному закладу, навіть у разі зменшення фінансування, залишатися фінансово спроможним, а пацієнтам — і надалі отримувати якісні та безоплатні медичні послуги», — зазначив О. Комаріда.
Зокрема, в найближчий рік МОЗ з партнерами планує запровадити комплексний моніторинг послуг, які надаються пацієнтам за Програмою медичних гарантій. Також буде проведено ряд навчальних програм для керівників медичних закладів щодо покращення управління фінансами в системі охорони здоровʼя.
Коментар Наталії Гусак
«Мета змін у системі охорони здоров’я — створення єдиного медичного простору для пацієнта. У 2023 р. договір з НСЗУ підписав Національний інститут раку. Він стає частиною цього єдиного простору. І процес триватиме. Саме в такому ракурсі ми почали роботу над Програмою медичних гарантій на 2024 р. На рік, який має стати роком відновлення країни та її людського потенціалу. І Програма медичних гарантій працюватиме на це», — повідомила Наталія Гусак, голова НСЗУ.
Програма медичних гарантій на 2024 р. розроблятиметься з урахуванням викликів, які продиктовані війною, та враховуватиме зміни, які будуть запроваджені в рамках наступного (інфраструктурного) етапу медичної реформи.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua