Створено чат-бот «Календар здорових українців»

17 січня 2023 о 14:34
799

Повномасштабна агресія росії проти України принесла багато страждань та випробувань, проте війна — не привід відкладати здоров’я на другий план. Турбота про своє здоров’я — внесок у наше майбутнє й одна з найкращих інвестицій у перемогу.

Аби показати, що профілактика — це не лише важливо, а ще й просто та доступно, був створений чат-бот «Календар здорових українців».

Для чого створено

Завдання чат-бота — підвищити обізнаність про можливості безоплатної діагностики та лікування, про перелік медичних послуг, які фінансуються з державного бюджету, та права пацієнтів загалом. Сервіс розповість, які дослідження і в якому віці варто зробити, які з них безоплатні та як їх отримати.

Подробиці

Чат-бот доступний у месенджерах Telegram та Viber. Він складається з розділів: знайомство, системи на контролі, щеплення за календарем і без, де пройти обстеження, персональні рекомендації. Чат-бот може дати індивідуальні поради, як покращити стан здоров’я, на що звернути увагу, показати найближчий до користувача медичний заклад, у якому надаються необхідні послуги, проводяться діагностика та лабораторні дослідження.

Сервіс побудований на основі рекомендацій ВООЗ, Центру громадського здоров’я МОЗ України і сімейних лікарів та використовує актуальні дані Національної служби здоров’я України щодо місць надання медичних послуг.

Коментар Олександра Заїки

«Важливо, що в цьому сервісі є не тільки корисна інформація про щеплення, а й детальні, але прості для сприйняття пояснення, де можна зробити щеплення та від якої небезпеки вони дають захист, — зазначив Олександр Заїка, завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ, який також брав участь у презентації сервісу. — Якщо у вас є можливість вакцинуватися — зробіть це. Від цього залежать здоров’я та життя не тільки вас, а й ваших близьких».

Посилання на чат-бот «Календар здорових українців»:

Проєкт реалізується ГО «Ліки Контроль» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження». Інформаційні партнери проєкту: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство охорони здоров’я України, Національна служба здоров’я України та Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Довідка: «Ліки Контроль» створює та впроваджує електронні сервіси, які інформують пацієнтів на кожному кроці про можливості лікуватися дійсно безоплатно. Електронні сервіси «Ліки Контроль» базуються на офіційних державних даних.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua