Новий штам коронавірусу ХВВ.1.5: яка ситуація в Україні?

17 січня 2023 о 11:31
829

Епідеміологи звертають увагу на поширення нового штаму коронавірусу під назвою ХВВ.1.5, який вперше виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 р. За оцінкою американського Центру з контролю та профілактики захворювань, він вже посідає 2-ге місце після оригінального підтипу «омікрон», або 40% серед усіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США.

У ВООЗ повідомили, що новий штам коронавірусу XBB.1.5 вже зафіксовано у 29 країнах.

Станом на початок січня нового штаму ХВВ.1.5 в Україні не виявлено, а ситуація з перебігом коронавірусу контрольована. Центр громадського здоровʼя на постійній основі здійснює молекулярний епідеміологічний нагляд за SARS-CoV-2, з початку такого нагляду вже зроблено 928 секвенувань.

Вакцинація — найкращий захист

Як і раніше, вакцинація є головним засобом вберегтися від тяжкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нові підваріанти.

Коментар Ігоря Кузіна

«Якщо ви перебуваєте в безпечних умовах і маєте можливість звернутися до сімейного лікаря — не зволікайте і зробить необхідне щеплення проти COVID-19. Зараз в Україні є близько 8 млн доз вакцини трьох типів: однодозова Johnson & Johnson, дводозові Pfizer (дитяча та доросла форми) і CoronaVac», — зазначив заступник міністра охорони здоровʼя Ігор Кузін.

Курс вакцинації включає одну дозу вакцини Johnson & Johnson або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щоб продовжити захист, слід робити бустерну вакцинацію: першу — через 5 міс, другу — через 4.

З початку кампанії з вакцинації 15,4 млн українців отримали дві дози вакцини проти COVID-19. Близько 12,4 млн не отримали першого бустера, тобто не мають повноцінного захисту.

☛ Адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти за посиланням https://vaccination.covid19.gov.ua/list або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/moz.ukr