НСЗУ запроваджує систему моніторингу дотримання умов договорів із медзакладами

23 грудня 2022 о 15:57
2821

Для того щоб покращити доступ до медичних послуг та підвищити ефективність використання бюджетних коштів, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) презентувала нову систему моніторингу дотримання умов договорів із медзакладами.

«Ми продовжуємо системну роботу з реформування сфери охорони здоров’я для забезпечення українців доступними і якісними послугами, які оплачує держава. Запроваджений інструмент — Програма медичних гарантій — уже довів свою ефективність, працюючи навіть під час війни. Цьогоріч держава виділила рекордні 157 млрд грн бюджетних коштів, щоб кожен українець у будь-якому регіоні міг отримати безоплатні медичні послуги, а лікарні — належне фінансування. Тепер ми робимо наступний крок: за ініціативою МОЗ НСЗУ запроваджує систему моніторингу дотримання умов договорів із медзакладами. Адже послуги, що надаються за державні кошти, мають бути якісними, а медичні заклади — відповідальними перед пацієнтом. Якість та доступність відтепер у постійному фокусі уваги», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Що таке моніторинг

Моніторинг в НСЗУ — це безперервне відстеження відхилень у діяльності закладів від умов договору. А також вжиття заходів для усунення таких відхилень. До нового процесу моніторингу будуть тісно залучені міжрегіональні департаменти НСЗУ. Моніторинг поділятиметься на автоматичний та фактичний.

Автоматичний моніторинг — це аналіз даних в електронній системі охорони здоров’я для виявлення помилок та шахрайства. Такий моніторинг відбувається постійно на основі затверджених алгоритмів.

Фактичний моніторинг поділяється на плановий і позаплановий, які, своєю чергою, можуть здійснюватися через запит інформації та документів або у формі моніторингових візитів. Предметом позапланового моніторингу є конкретна проблематика за певним напрямом медичної допомоги. Наприклад, забезпечення персоналом, обладнанням, невідповідність показникам доступності чи якості.

Плановий моніторинг проводитиметься кожні 6 міс. Це комплексний моніторинг за певними індикаторами. Він може мати форму документального моніторингу або моніторингового візиту.

Як буде впроваджуватися моніторинг

Впровадження нової системи моніторингу у 2023 р. відбуватиметься у 2 етапи:

  • 1-й етап — запуск планового моніторингу за пріоритетними напрямами (інсульт, інфаркт, пологи, неонатальна допомога);
  • 2-й етап — запуск моніторингу електронних медичних записів.

Також заплановане впровадження публічних індикаторів (дашбордів) якості надання медичної допомоги за основними пріоритетними напрямами.

До кінця січня 2023 р. планується розробити індикатори якості за напрямом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». А розроблення публічних дашбордів за індикаторами інсульту та їх щомісячного оновлення — у І кв. 2023 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua