Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оголошує про запуск нового курсу на платформі Академії НСЗУ — «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням mhGAP»!
Курс розроблений експертами ВООЗ, Академії сімейної медицини України, Україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України», ГО «Проліска» та проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я» у співпраці з МОЗ України та НСЗУ.
З цього курсу ви дізнаєтеся про:
- Настанову mhGAP та як розпочати її використовувати у своїй практиці;
- вплив психічних розладів на людину, її сімʼю та громаду, в якій вона проживає;
- правильну побудову ефективної комунікації з пацієнтами, які мають психічні розлади;
- алгоритми, за якими можна оцінювати, вести та проводити подальший супровід осіб з психічними та неврологічними розладами;
- ведення осіб зі збудженою та/або агресивною поведінкою;
- стигматизацію та проблеми насильства;
- науково-доказові методи лікування психічних та неврологічних розладів.
Для кого курс
Цей курс буде корисний медичним працівникам, які не є спеціалістами у сфері психічного здоров’я та працюють у закладах як первинного, так і вторинного рівнів. Такими медичними працівниками є лікарі первинної медичної допомоги, медсестри та інші працівники сфери охорони здоров’я.
Хоча курс призначений передусім не для спеціалістів з охорони психічного здоров’я, він також може бути корисним і для фахівців у цій сфері.
Звертаємо увагу, що наразі доступна лише перша частина курсу. Друга частина курсу, яка передбачає тестування та отримання сертифіката, очікується в січні 2023 р.!
Курс доступний за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами t.me/academy_NSZU