Україна отримала 100 тис. доз векторної вакцини від COVID-19 Janssen

21 грудня 2022 о 09:17
486

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 100 тис. доз векторної вакцини від COVID-19 Janssen (Jcovden) у рамках міжнародної ініціативи COVAX.

Нагадуємо, що в серпні цього року Україна вже отримала перших 100 тис. доз вакцини Janssen (Jcovden).

Про важливість вакцинації

За минулий тиждень (12–18.12.2022 р.) в Україні зафіксовано понад 4,8 тис. нових випадків захворювання на COVID-19 та понад 2,5 тис. осіб госпіталізовано. Вакцинація — єдиний спосіб захистити себе від тяжкого перебігу та смерті від коронавірусної хвороби.

Про вакцину

Janssen — це векторна вакцина, розроблена фірмою Janssen, якою володіє компанія Johnson & Johnson. Має торгову назву Jcovden. Вакцина призначена для осіб віком від 18 років. В Україні для первинної імунізації вводять одну дозу, далі необхідно робити бустерні щеплення.

Нагадуємо, що від початку повномасштабної війни Україна отримує вакцини від коронавірусної хвороби тільки безкоштовно в межах COVAX. Ініціатива COVAХ спрямована на забезпечення справедливого та рівноправного доступу до вакцин від COVID-19 для кожної країни світу.

Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19. COVAX працює з організаціями громадянського суспільства, виробниками вакцин, урядами США, Великобританії, Європейського Союзу, зі Світовим банком та іншими.

ВООЗ, ЮНІСЕФ, GAVI, ЄС, Велика Британія, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) продовжують підтримувати Україну у вакцинації від COVID-19 у рамках реагування на пандемію COVID-19 під час війни та надзвичайної гуманітарної ситуації. Завдяки поставкам COVAX українці зможуть і далі отримувати захист від коронавірусної хвороби.

Доставка вакцини Janssen (Jcovden) стала можливою завдяки фінансовій підтримці Великої Британії.

ВООЗ в Україні провела інструктаж з використання вакцини для понад 300 медичних працівників і тренерів з усіх регіонів для навчання колег по всій країні. Ознайомитися з рекомендаціями ВООЗ щодо використання вакцини Janssen (Jcovden) можна за посиланням.

Щепитися в Україні можна безоплатно в будь-якому пункті або центрі вакцинації від COVID-19. Адреси та контакти пунктів та центрів за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.uа