Як отримати COVID-сертифікат після другої бустерної дози

15 грудня 2022 о 10:49
590

Міністерство охорони здоровʼя нагадує, що пацієнти, які зробили щеплення проти коронавірусної хвороби, можуть отримати відповідний COVID-сертифікат на порталі чи в застосунку «Дія». Так, на сьогодні українці згенерували понад 11,8 млн «зелених» сертифікатів. До того ж виданий в Україні COVID-сертифікат визнають і за кордоном, щонайменше в 79 країнах.

Така можливість доступна, зокрема, й у разі отримання другої бустерної дози щеплення.

Для того щоб отримати такий сертифікат, необхідно сформувати відповідний запит на порталі чи в застосунку «Дія». Це можна зробити одразу після того, як медичний працівник внесе дані про вакцинацію до електронної системи охорони здоров’я.

Як отримати сертифікат

Для цього слід:

  • авторизуватися в застосунку;
  • натиснути «Послуги» та обрати пункт «COVID-сертифікати» — «Отримати сертифікат»;
  • підтвердити згоду на передачу даних з електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у «Дію».

Термін дії такого документа становитиме 270 днів, а термін відображення в застосунку «Дія» — 545 днів з моменту проведення щеплення.

Така можливість є доступною завдяки впровадженню відповідного функціоналу в електронній системі охорони здоровʼя на основі даних про другу бустерну дозу проти COVID-19.

Відповідає вимогам Європейської комісії

Виданий в Україні сертифікат повністю відповідає оновленим технічним вимогам щодо COVID-сертифікатів, що були прийняті Європейською комісією цієї осені. Скористатися цифровим документом на підтвердження вакцинації можна як у межах країни, так і за кордоном — у країнах, які входять до Довірчої мережі, США, Канаді, Мексиці та багатьох інших.

Нагадаємо, що попередньо в Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих. Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом від 120 до 270 днів після першої бустерної дози. А також оновлено схеми поєднання вакцин під час введення другої бустерної дози. Відповідно, COVID-сертифікат про другу бустерну дозу успішно генерується за умови дотримання будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні.

Які ще документи можна отримати після щеплення проти COVID-19

Окрім цифрового COVID-сертифіката, українці, які отримали другий бустер, за потреби можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і профілактику. Як і раніше, такий документ можна отримати у сімейного лікаря чи медичного працівника, який проводив щеплення. Він міститиме дані про всі дози проведених щеплень проти коронавірусної хвороби.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua