МОЗ укладено угоду про співпрацю із сучасною клінікою Superhumans Center

5 грудня 2022 о 12:03
937

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко 3 грудня 2022 р. взяв участь у підписанні угоди про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я України та Superhumans Center.

Основною метою спільної діяльності в межах угоди є співпраця у протезуванні, реконструктивній хірургії, психологічній підтримці та реабілітації військових і цивільних громадян, які постраждали внаслідок воєнної агресії росії. У майбутньому така співпраця дозволить використовувати інноваційні технології, зокрема штучний інтелект, що, у свою чергу, значно підвищить якість життя постраждалих українців та дозволить їм бути активними в соціумі.

Коментар Віктора Ляшка

«Нині ми живемо в час великих трансформацій у системі охорони здоров’я. Тому такий інноваційний проєкт, як Superhumans Center, важливий для кожного українця. Адже війна сьогодні однозначно торкнулася кожного, когось поранено фізично, а когось — психологічно. Саме тому кожен з нас має пройти власний шлях змін і певної реабілітації, щоб повернутися до повноцінного життя після цієї жорстокої війни. Створення такого центру в Україні є дуже почесною справою, адже наші люди є героями, і ми прагнемо зробити все, аби українці мали доступ до найкращого, що є у світі», — зазначив міністр охорони здоров’я України В. Ляшко.

За словами міністра, проєкт одразу поєднуватиме три важливих аспекти — медичний, психологічний та соціальний.

Медичний напрям

Медичний напрям включатиме якісне протезування, лікування та реабілітацію в себе вдома. Адже тепер не потрібно буде їхати в Європу чи США, щоб обслуговувати протез та отримувати кваліфіковану допомогу. Мова йде про розвиток в Україні цілої галузі (протезування та реабілітації) та формування великих команд професіоналів, адже в клініці працюватиме навчальний центр для медиків.

Психологічний напрям

Другий аспект є психологічним, коли в клініці медики працюватимуть з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР). І це стосується як військових, так й тих, хто став безпосереднім свідком боїв, насилля чи інших жахів війни. Отримати ПТСР може і людина, яка пережила війну далеко від лінії фронту.

Соціальний аспект

Третім є соціальний аспект, адже Superhumans — це не лише клініка, а й формування нового ставлення до осіб з інвалідністю та із травмами війни. Це філософія рівності та гідності. Бо кожен українець є «суперлюдиною».

Коментар Ольги Руднєвої

Ольга Руднєва, генеральний директор Superhumans Center, прокоментувала: «Підтримка МОЗ багато значить для нас, адже ми маємо на меті створити спільну екосистему з державними закладами під час надання комплексної програми підтримки постраждалих від війни. Наше завдання — створити модель надання повної послуги особам, які втратили кінцівки, потребують реабілітації або реконструктивної хірургії. Віримо, що разом з МОЗ ми зможемо зробити таку послугу максимально якісною і доступною та масштабувати її в рамках України. Окреме завдання для нас — це навчання та підвищення кваліфікації фахівців на базі Superhumans, які б могли впроваджувати філософію відновлення постраждалих під час війни по всій Україні».

Про клініку Superhumans Center

Багатофункціональний заклад охорони здоров’я — Superhumans Center з’явиться на Львівщині вже незабаром та стане прикладом партнерства між державою та приватними благодійними ініціативами. Клініка спеціалізуватиметься на протезуванні для дорослих і дітей, хірургічних операціях із реконструкції та відновлення понівечених частин тіла або обличчя, а також лікуванні ПТСР.

Відтепер наші захисники матимуть доступ до сучасної та новітньої медицини, яка вже сьогодні існує у провідних клініках світу та рятує життя.

Нагадаємо, що створення закладу відбуватиметься через модернізацію та переустаткування державної лікарні, яка нині діє в регіоні. Наразі розпочалася підготовка до її реконструкції.

У центр Superhumans будуть залучені найкращі медичні спеціалісти із США та ЄС. Згодом на базі Superhumans планують створити також освітній тренінговий центр для медиків з України і світу — зараз українські спеціалісти накопичують величезний досвід лікування бойових травм та зможуть ділитися ним із колегами з усього світу.

Superhumans керуватиметься незалежною радою директорів та медичною радою. До складу правління проєкту Superhumans приєдналася перша леді України Олена Зеленська, а до медичної ради — міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, Superhumans створювався за ініціативою українського бізнесмена Андрія Ставніцера. Ще один засновник проєкту — Філіпп Грушко, член Наглядової ради TIS та координатор визначних інвестиційних угод на українському ринку. СЕО Superhumans стала Ольга Руднєва, багаторічний керівник Благодійного фонду «АнтиСнід» в Україні.

Засновники мають намір також презентувати проєкт у Великій Британії та згодом у країнах Європейського Союзу. До створення Superhumans щоденно приєднуються відомі люди, українські та світові зірки. Вони долучаються до команди та стають амбасадорами, аби розповсюджувати інформацію, залучати кошти та професіоналів до участі у проєкті.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua