Комплексний підхід до вирішення проблем осіб з інвалідністю

5 грудня 2022 о 11:34
991

3 грудня 2022 р. перша леді Олена Зеленська відкрила Форум «Філософія спроможності», організований Міністерством соціальної політики до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

У Форумі, крім організатора — міністра соціальної політики Оксани Жолнович, взяли участь міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, заступник керівника Офісу Президента Юлія Соколовська, уповноважений Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, інші державні діячі, громадські активісти та представники міжнародних організацій.

У межах Форуму обговорили нові підходи до самореалізації через зайнятість, реабілітацію та соціальні послуги, відновлення та розвиток спроможності осіб з інвалідністю, зокрема з урахуванням викликів війни.

Загалом понад 200 осіб взяли участь у двох тематичних панелях заходу — «Самореалізація через зайнятість» та «Нова формула відновлення».

Коментар Олени Зеленської

У виступі перша леді О. Зеленська акцентувала увагу на терміні «філософія спроможності», винесеному в назву форуму.

«Спроможність — це здатність до здійснення. І водночас спроможність — це й наявність сприятливих умов, обставин, які допомагають у здійсненні. Мені здається, що це формула нашої сьогоднішньої дискусії: які умови мають бути створені в державі та суспільстві, щоб кожна людина в Україні, зокрема з інвалідністю, була спроможна жити на повну, реалізовувати себе, не мати бар’єрів», — зазначила О. Зеленська.

Запровадження мультидисциплінарних команд

Про запровадження комплексних мультидисциплінарних команд повідомив В. Ляшко.

«Наразі ми працюємо над забезпеченням ефективної співпраці медичних закладів та протезистів. Це є дуже важливим кроком у зміні підходів до реабілітації та протезування. Вводиться мультидисциплінарний підхід, оновлюється нормативно-правова база, а також створюються умови для навчання та підготовки фахівців з реабілітації, які безпосередньо надають допомогу. В умовах повномасштабної війни важливим завданням також є зміна свідомості та ставлення кожного з нас до осіб з інвалідністю», — зазначив міністр охорони здоров’я.

Цифрові сервіси для осіб з інвалідністю

«Міжнародний день людей з інвалідністю покликаний привернути увагу до важливої мети — кожна людина має право бути рівноцінною частиною суспільства. Україна має успіхи на цьому шляху, зокрема в запровадженні прогресивного законодавства, яке забезпечує права осіб з інвалідністю. Також заслуговують на увагу інноваційні інструменти у вигляді цифрових сервісів для осіб з інвалідністю», — підкреслив важливість впровадження змін і Яко Сільє, в.о. постійного представника Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Довідково: щороку до Міжнародного дня людей з інвалідністю представники центральних органів виконавчої влади, громадських та міжнародних організацій, осіб з інвалідністю обговорюють нагальні питання.

У 2022 р. Форум «Філософія спроможності» покликаний сформувати спільне бачення безбар’єрного середовища в Україні та поінформувати про нові державні політики, пов’язані з працевлаштуванням, реабілітацією, наданням соціальних послуг та сервісів для осіб з інвалідністю та їхніх сімей, впровадженням цифрових технологій для відновлення та професійної реалізації осіб з урахуванням їх потреб, зумовлених інвалідністю.

Форум організовано Міністерством соціальної політики за підтримки ПРООН, уряду Південної Кореї, уряду Німеччини та ІСАР «Єднання».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua