Розроблено проект бюджету галузі «Охорона здоров’я», згідно з яким видатки на забезпечення столичної медицини у 2012 р. становитимуть 3,7 млрд грн. Порівняно з минулим, 2011 р., це більше на 717 млн грн. (28,3%).
Як зауважив Руслан Крамаренко, заступник голови Київської міської державної адміністрації, головною стратегією планування бюджету на 2012 р. було збільшення видатків на заробітну плату медичним працівникам — вони підвищилися на 32%. Зокрема з 1 січня заплановано виплату допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки.
Крім цього, у проекті бюджету на наступний рік збільшені на 50% витрати на медичні препарати та безкоштовне зубопротезування пільговим категоріям населення — до 60 млн грн. На медикаменти та перев’язувальні матеріали видатки збільшилися на 15% — до 221 млн грн., а на придбання медикаментів у рамках міської цільової програми «Здоров’я киян» — на 11% — до 110 млн грн. Ще 74 млн грн. передбачено виділити на придбання необхідних продуктів харчування в лікарнях, що на 7,6% більше, ніж за попередній рік.
Окремі кошти закладено на придбання обладнання та проведення капітальних ремонтів медичних закладів. Планується витратити 44,8 млн. грн. зі спеціального фонду та залучити близько 156 млн грн. із власних надходжень закладів. Також очікують отримати субвенцію з Державного бюджету у розмірі 199 млн грн.
Р. Крамаренко також повідомив, що у Програмі соціально-економічного розвитку на 2012 рік передбачено реконструкцію корпусів Київської міської клінічної лікарні № 14 під Київський міський центр крові на вул. Зоологічній, реконструкцію приймального та спеціалізованих відділень Київської міської клінічної лікарні № 12 на вул. Підвисоцького та Олександрівської клінічної лікарні. Також планують реконструювати будівлю Київської міської станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф. Крім того, передбачене придбання мобільних лікувальних стаціонарів, які будуть розташовані неподалік офіційної фан-зони на майдані Незалежності та біля НСК «Олімпійський».
Загалом за рахунок передбачених бюджетом коштів медичну допомогу киянам та гостям міста надаватимуть 170 закладів охорони здоров’я, а саме: 52 лікарні широкого та спеціалізованого профілів, 6 пологових будинків, 12 санаторіїв, 2 будинки дитини, 70 поліклінічно-амбулаторних закладів, 15 спеціалізованих поліклінік та диспансерів, а також 13 інших закладів міської мережі охорони здоров’я.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kmv.gov.ua