Наводимо до уваги читачів офіційний лист МОЗ України щодо дотримання правил виписування електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби хронічно хворому.
Закладам охорони здоровʼя та фізичним
особам — підприємцям, які одержали
ліцензію на провадження господарської
діяльності з медичної практики
Щодо виписування електронного рецепта на
наркотичні (психотропні) лікарські засоби
пацієнтам із затяжними та хронічними
захворюваннями, при наданні паліативної
допомоги
З метою виконання вимог законодавства щодо призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів, а також покращання доступу пацієнтів зі складними захворюваннями до препаратів знеболення з 1 листопада 2022 р. в Україні електронний рецепт поширився на групу наркотичних (психотропних) лікарських засобів.
Зауважимо, що впровадження електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбувається відповідно до наказу МОЗ від 19.07.2005 р. № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» (далі — Наказ), зі змінами, затвердженими наказом МОЗ від 11.10.2022 р. № 1841, а також згідно з вимогами, передбаченими наказом МОЗ від 28.02.2020 р. № 587 «Деякі питання ведення Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я» (зі змінами).
Так, відповідно до пунктів 3–4 Розділу II Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення у разі затяжного чи хронічного захворювання лікар може виписати пацієнту в одному електронному рецепті наркотичні (психотропні) лікарські засоби в кількості, передбаченій для 10-денного курсу лікування, та в кількості для 15-денного курсу лікування — для пацієнтів, які отримують паліативну допомогу.
Водночас вимоги до інформації, яку повинен містити електронний рецепт, визначено пунктом 14 наказу МОЗ від 28.02.2020 р. № 587.
Позначки «Хронічно хворому» потрібно робити у випадках, передбачених законодавством, при виписуванні виключно паперових рецептів на рецептурному бланку № 3.
Разом з тим медичні працівники здійснюють призначення з урахуванням норм відпуску, встановлених законодавством, та підтверджують виписування електронного рецепта власним кваліфікованим електронним підписом.
При перевірці та погашенні електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби рекомендуємо фармацевтам звертати увагу на дату виписування рецепта і тривалість курсу лікування. Якщо тривалість курсу лікування становить від 10 до 15 днів — електронний рецепт виписаний хронічно хворому пацієнту.
Принагідно висловлюємо вдячність за вашу працю у складний для країни час!
Заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія КАРЧЕВИЧ
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua