Оцінка медичних технологій: NICE International може долучитися до навчання українських фахівців

21 листопада 2022 о 12:11
509

Про етап роботи департаменту з оцінки медичних технологій (ОМТ) Державного експертного центру МОЗ України розповів перший заступник міністра охорони здоровʼя Олександр Комаріда під час онлайн-зустрічі з представниками організації «NICE International» та Посольства Великої Британії в Україні.

Учасники обговорили загальний механізм ОМТ в Україні та технічні аспекти запровадження незалежного органу з ОМТ. Зокрема, зазначалося, що його започаткування заплановане на січень 2024 р., оскільки зараз кількість експертів, які могли б бути задіяні в його роботі, не достатня.

Зважаючи на те що NICE International надає підтримку своїм партнерам у різних країнах щодо проведення тренінгів, семінарів та навчальних курсів для спеціалістів з ОМТ, заступником директора компанії Пілар Пінілья-Домінгес запропоновано запровадити навчання для українських спеціалістів. О. Комаріда подякував за пропозицію, наголошуючи на необхідності такого навчання для українських фахівців, збільшення кількості кваліфікованих кадрів та зацікавленості у вивченні світового досвіду.

Також перший заступник міністра повідомив про розширення переліку лікарських засобів, які пройшли процедуру ОМТ в Україні. Розширення даного переліку та створення «позитивного листа», на який зможуть розраховувати пацієнти та отримувати необхідні ліки безоплатно, планується проводити і в подальшому.

Довідка: процедура державної ОМТ в Україні визначена постановою КМУ від 23 грудня 2020 р. № 1300 «Про затвердження Порядку проведення державної оцінки медичних технологій». Виконання функцій з проведення державної ОМТ покладено на уповноважений орган — ДП «Державний експертний центр МОЗ України», а саме — Департамент ОМТ та раціональної фармакотерапії.

За період 2021–2022 рр. Центром підготовлено та надано до МОЗ України 72 висновки з рекомендаціями. Слід відзначити, що  навіть в умовах війни ОМТ тривала безперервно, і Державний експертний центр МОЗ України підготував і надав до МОЗ України 39 висновків з ОМТ рекомендаціями, що опубліковані на офіційному сайті Центру.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua