На деокупованій частині Херсонщини росіяни зруйнували 23 об’єкти медичних закладів. Наразі на підконтрольній Україні території Херсонської області залишилися працювати 43 медзаклади, які надають необхідну допомогу населенню. Більшість з них функціонують нині завдяки генераторам, які вдалося доставити з допомогою міжнародних партнерів. Також у частині медзакладів вже підключено газове опалення.
Загалом на деокупованій Херсонщині залишилось більше ніж 1000 лікарів, які попри обстріли та небезпеку всі 9 міс окупації надавали медичну допомогу українцям. Про це заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив 16 листопада 2022 р. під час Національного телемарафону.
Окупанти нищили і грабували об’єкти медичної інфраструктури
За його словами, за весь час, поки Херсонська обл. перебувала під контролем окупантів, російські загарбники не пропустили на територію жодного гуманітарного конвою з ліками від України чи будь-яких гуманітарних організацій. Також окупаційна влада свідомо нищила медичну систему в регіоні, розграбовувала лікарні та вивезла численне дороговартісне обладнання.
«Вони насправді варварськи грабували медзаклади, вивозили все. Це і монітори пацієнта, і рентгенапарати, і томографи, навіть операційні столи і будь-яке обладнання, яке фізично змогли викрасти. А те, що не можуть вивезти, наприклад, КТ-апарати, вони просто руйнують. Найкритичнішу ситуацію маємо не в самому Херсоні, а в медзакладах області, там лікарні насправді майже порожні», — розповів Олексій Яременко.
Медична система відновлюється
Наразі в медичні заклади регіону вже доставляється необхідне критичне обладнання, аби забезпечити пацієнтів необхідними медичними послугами.
«Ми щодня направляємо необхідні гуманітарні конвої, щоб на місцях були ліки й обладнання не лише для діагностики, а й для оперативних втручань. Також лікарні забезпечуються необхідними об’ємами кисню та паливом для роботи генераторів», — додав заступник міністра охорони здоров’я.
Окрім того, до Херсонських лікарень доставляються гуманітарні вантажі з критично важливими ліками. Мова йде про інсуліни, препарати для лікування захворювань щитоподібної залози, ліки проти серцево-судинних хвороб тощо.
Нагадаємо, медичні заклади Херсонщини отримували фінансування під час окупації.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua