МОЗ України оприлюднено Звіт про громадське обговорення проєкту Закону України «Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в Україні».
Про законопроєкт
Нагадаємо, що метою розроблення проєкту Закону України «Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в Україні» (далі — проєкт Закону) є створення умов для збалансування інтересів суспільства, бізнесу й держави, впровадження з урахуванням вітчизняного та міжнародного досвіду моделі медичного самоврядування, яка надасть можливість суб’єктам господарської та професійної діяльності здійснювати саморегулювання медичної діяльності і створить законодавчі підстави для делегування самоврядним організаціям окремих функцій, які на сьогодні здійснюються органами державної влади з регулювання господарської та професійної діяльності.
Завданнями проєкту Закону є необхідність реалізації можливостей громадян України та лікарської спільноти брати безпосередню участь в управлінні державними справами, як це гарантовано Конституцією України, через процедуру делегування відповідних повноважень самоврядним медичним організаціям, формування нової культури партнерства професіоналів, влади, бізнесу та суспільства, створення сприятливих умов для формування повноцінної системи саморегулювання професійної діяльності медичних працівників та механізмів для управління галуззю і передачі державою окремих функцій професійним медичним організаціям.
Результати обговорення
За період обговорення надійшло 58 звернень із пропозиціями та зауваженнями щодо змісту проєкту Закону. Більшість пропозицій стосується:
- визначення основних термінів;
- повноважень палат медичних професій (обрання керівників палат, їх складу, доповнення переліку палат, можливості створення регіональних підрозділів палат);
- професійного збору;
- ведення реєстрів представників медичних професій та уточнення переліку осіб, які будуть включені до зазначених реєстрів;
- укладання цивільно-правових договорів;
- обов’язкового отримання свідоцтва на право здійснення діяльності у сфері охорони здоров’я;
- відсутності норм правового захисту медичних працівників;
- питань дисциплінарної відповідальності;
- прикінцевих положень, зокрема змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я.
Надіслані пропозиції та зауваження також полягають переважно в тому, що норми проєкту Закону, на думку авторів, можуть створити низку корупційних ризиків.
Наразі проєкт Закону доопрацьовується з урахуванням значної кількості пропозицій та зауважень, які надійшли під час громадського обговорення.
Ознайомитися зі звітом можна за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua