У межах реалізації ініціативи першої леді України зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародна організація з міграції презентувала українську версію Посібника із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки на рівні громад в умовах надзвичайної ситуації та переміщення населення.
Про посібник
Метою посібника є надання допомоги експертам та керівникам у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) під час розроблення, впровадження та оцінювання програм, проєктів і заходів щодо ПЗПСП на рівні громад для постраждалого населення в умовах надання гуманітарної допомоги.
Документ перебуває у відкритому доступі, містить посилання на інструменти та дослідження різних агенцій, був розроблений експертами та перевірений фахівцями-практиками. Серед іншого, посібник містить інформацію про:
- взаємодію з громадами;
- мобільні групи психосоціальної підтримки;
- інтеграцію психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в процесі трансформації конфліктів і медіації;
- комплексну психічну та психосоціальну підтримку й забезпечення засобів до існування;
- зміцнення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у межах захисту;
- підтримку на рівні громад для осіб з тяжкими психічними розладами;
- супервізію і навчання;
- моніторинг та оцінювання.
Електронну версію посібника українською мовою можна завантажити за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua