У 2023 р. дитячі лікарні мають стати фінансово спроможними

11 листопада 2022 о 18:42
960

В Україні впродовж цього року 96 дитячих лікарень отримали від Національної служби здоров’я України понад 6,5 млрд грн за Програмою медичних гарантій. Водночас у деяких лікарнях фінансова ситуація залишається складною і може погіршитися через війну, а саме масовий виїзд маленьких пацієнтів за кордон. Тому МОЗ напрацьовує рішення, як не лише зберегти медичні заклади фінансово спроможними, а й надати їм можливості для розвитку. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив 10 листопада 2022 р. під час зустрічі з керівниками дитячих лікарень України, де обговорили проблеми, актуальні для медичних закладів.

За його словами, наступного року керівники дитячих лікарень мають чітко розуміти всі виклики та якісно розподіляти бюджет медичного закладу, спрямовуючи основну його частину на забезпечення медиків гідною заробітною платою.

Коментар Віктора Ляшка

«Головним акцентом на наступний рік має залишатися заробітна плата медикам на рівні 13 500 грн — медсестрам та 20 000 грн — лікарям. Це ті соціальні гарантії, які мають бути дотримані у всіх лікарнях без винятку. Оптимально, коли медзаклад майже 70–80% свого бюджету спрямовує на заробітну плату медикам, при такому співвідношенні в нього залишаються кошти на розвиток та закупівлю медикаментів», — зазначив В. Ляшко.

Як свідчать дані Національної служби здоров’я України, лише у 2022 р. дитячим лікарням було надано дофінансування в обсязі 64 млн грн. За пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги» додаткові кошти отримали 11 фінансово неуспішних медзакладів. Однак наступного року такий механізм підтримки буде анульовано.

Тому, за його словами, дитячі лікарні вже зараз мають робити кроки до того, щоб стати більш спроможними та фінансово успішними.

«Сьогодні ми готові відверто говорити з керівництвом кожної дитячої лікарні, почути проблеми, які є в закладах, та спільно шукати шляхи їх вирішення. Звісно ж, розуміємо, що з війною кілька мільйонів дітей разом із батьками вимушено покинули територію України. Тому для дитячих лікарень додатковий виклик — це зменшення кількості пацієнтів», — підкреслив міністр охорони здоров’я України.

При цьому, за його словами, попри війну і складну ситуацію низка дитячих лікарень за останній рік стала успішною та має значний профіцит бюджету.

Також є успішні кейси, зокрема на Полтавщині, коли дитяча лікарня приєдналася до обласної клінічної лікарні. Це дозволило їй з дефіцитної лікарні перетворитися на успішну, отримати нове обладнання та суттєво розвинути кількість сервісів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua