МОЗ планує зміни у правилах виписування рецептів

2 листопада 2022 о 10:01
1374

Міністерство охорони здоров’я України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (далі — проєкт наказу).

Про що документ

Проєктом наказу пропонується внести зміни до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 р. № 360, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 липня 2005 р. за № 782/11062 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 4 жовтня 2018 р. № 1819), якими передбачено, що електронні рецепти на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, виписуються, зокрема, для лікування хвороби Паркінсона — лікарями за спеціальністю «Неврологія», а для отримання пацієнтами імуносупресивної терапії в післяопераційний період з трансплантації електронні рецепти виписуються лікарями, які здобули вищу освіту другого (магістерського) рівня галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальностями «222 Медицина» або «228 Педіатрія» або напряму підготовки «Медицина» за спеціальністю «Лікувальна справа» або «Педіатрія» та обіймають посаду трансплант-координатора (або уповноважені наказом керівника закладу охорони здоров’я на виконання функції трансплант-координатора). Також проєктом наказу передбачається, що лікарі, які надають первинну медичну допомогу, мають право виписувати електронні рецепти на лікарські засоби для лікування хвороби Паркінсона, лікарські засоби для отримання пацієнтами імуносупресивної терапії в післяопераційний період з трансплантації виключно на підставі призначення, внесеного до електронної системи охорони здоров’я лікарем відповідної спеціальності.

Проєкт наказу МОЗ

АРВ 

Додаток до АРВ 1

Додаток до АРВ 2

Довідка (acquis ЄС)

Порівняльна таблиця

Пояснювальна записка

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції щодо проєкту наказу просимо надсилати до Міністерства охорони здоров’я України в електронному вигляді на e-mail: [email protected].

Контактна особа: Ольга Олександрівна Косенко, державний експерт, Директорат фармацевтичного забезпечення, тел.: (044) 200-07-98.

Проєкт наказу оприлюднений шляхом розміщення на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.

Термін обговорення проєкту наказу становить 15 календарних днів з моменту його оприлюднення (з 1 листопада 2022 р. — прим. ред.).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua