Фахівці бригад екстреної медичної допомоги можуть пройти курс «Надання екстреної медичної допомоги пацієнтам із підозрою на гострий мозковий інсульт. Догоспітальний етап».
Курс розроблений фахівцями Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф спільно із Центром симуляційного навчання TESIMED.
Наразі курс вже пройшли більше 12 тис. медичних фахівців. Водночас у системі екстреної медичної допомоги в Україні працює близько 25 тис. медиків.
Навчальний курс включає 5 навчальних модулів, включно із відеолекціями. Доступні модулі за відповідними посиланнями:
- Модуль 1. Загальні поняття про інсульт
- Модуль 2. Основні синдроми інсульту
- Модуль 3. Методи діагностики інсульту на догоспітальному етапі
- Модуль 4. Транзиторна ішемічна атака
- Модуль 5. Екстрена медична допомога пацієнту з інсультом на догоспітальному етапі
Нагадаємо, інсульт потребує невідкладного медичного втручання. Людина з ознаками інсульту, яка отримує допомогу лікарів упродовж перших 4,5 год, має більше шансів повернутися до повноцінного життя та уникнути тяжких і незворотних наслідків.
Лікування інсультів медичним закладам оплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ), а для пацієнтів лікарень, що уклали контракт з НСЗУ, воно є безоплатним.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua