Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив розпорядження «Про погодження реорганізації Національного інституту раку» (НІР).
До сьогодні НІР функціонував в організаційно-правовій формі — державна установа.
Чому це важливо
Однак заклади охорони здоров’я, які існують у формі бюджетних установ, не мають достатнього рівня самостійності, щоб забезпечити гнучку орієнтацію на потреби пацієнтів, оновлення матеріально-технічної бази, мотивацію працівників тощо. Власне статус бюджетних установ обмежує медичні заклади в можливості самостійного визначення цілей та пріоритетів для використання фінансування, а прийняття рішень з питань поточного управління та діяльності закладу є значною мірою забюрократизованими.
Для забезпечення закладу охорони здоров’я фінансової стабільності та управлінської самостійності МОЗ запропоновано змінити організаційно-правову форму закладів з державної установи на державне некомерційне підприємство.
Таке рішення дозволяє медичному закладу:
- самостійно затверджувати структуру та штатний розпис;
- визначати шляхи використання отриманих за договором коштів;
- кошти, які надходять на розрахунковий рахунок, більше не зв’язані казначейськими процедурами та можуть переноситися на наступний рік;
- підприємство має можливість гнучкіше надавати платні послуги;
- може самостійно визначати розмір оплати праці своїх працівників, а також системи мотивації співробітників у колективному договорі.
Важливо, що, окрім ефективнішого використання наявних фінансових та інших ресурсів, НІР після реорганізації в державне некомерційне підприємство також зможе укладати договори за Програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
Нагадаємо, що законтрактованим НСЗУ медичним закладам держава гарантує повну оплату з державного бюджету згідно зі встановленими тарифами надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів (що передбачені Програмою медичних гарантій).
А пацієнти у разі укладання медичним закладом договору з НСЗУ можуть безоплатно отримувати у ньому необхідні медичні послуги.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua