Сучасна клініка Superhumans стане яскравим прикладом державно-приватного партнерства

26 жовтня 2022 о 10:54
667

Сучасна клініка з протезування та реконструкції Superhumans, яка незабаром відкриється на Львівщині, стане прикладом зразкового партнерства між державою та приватними благодійними ініціативами.

Що лікуватимуть

Клініка спеціалізуватиметься на протезуванні для дорослих і дітей, хірургічних операціях із реконструкції та відновлення понівечених частин тіла або обличчя, а також лікуванні посттравматичного стресового розладу. Відтепер наші захисники матимуть доступ до сучасної та новітньої медицини, яка вже сьогодні існує у провідних клініках світу та рятує життя. Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Нині час великих трансформацій у системі охорони здоров’я. Війна суттєво вплинула на медичну систему України та повністю перелаштувала її на військові рейки. Зараз хочеться розвивати найближче майбутнє, яке вже сьогодні працює у провідних та успішних клініках США та Європи, аби показати, що в Україні може бути ще краще, і це цілком можливо. Наслідки війни призводять до збільшення кількості травмованих пацієнтів, які потребують фізичної реабілітації та нових видів реконструктивної хірургії. Усе це вимагає термінового реагування системи охорони здоров’я та комплексних швидких рішень. Одним із таких рішень є проєкт Superhumans», — повідомив В. Ляшко.

Приклад державно-приватного партнерства

Також міністр зазначив, що створення такої клініки є прикладом державно-приватного партнерства. «Зараз ми хочемо докласти максимум зусиль, аби люди, які захищали нашу країну, мали змогу отримати якісну медичну та психологічну допомогу, ефективне протезування та реабілітацію. Адже наші люди є героями, і це дуже почесно робити таку важливу справу, аби українці мали доступ до найкращого, що є у світі», — наголосив міністр.

Створення закладу відбуватиметься шляхом модернізації та переустаткування державної лікарні, яка нині діє в регіоні. Наразі розпочалася підготовка до реконструкції.

У центр Superhumans будуть залучені найкращі медичні спеціалісти із США та ЄС. Згодом на базі Superhumans планують створити також освітній тренінговий центр для медиків з України і світу — зараз українські спеціалісти накопичують величезний досвід лікування бойових травм та зможуть ділитися ним із колегами з усього світу.

Superhumans керуватиметься незалежною радою директорів та медичною радою. До складу правління проєкту Superhumans приєдналася перша леді України Олена Зеленська, а до медичної ради — міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, Superhumans створювався за ініціативою українського бізнесмена Андрія Ставніцера. Ще один засновник проєкту — Філіпп Грушко, член Наглядової ради TIS та координатор визначних інвестиційних угод на українському ринку. СЕО Superhumans стала Ольга Руднєва, багаторічний керівник Благодійного фонду «АнтиСнід» в Україні.

Засновники мають намір також презентувати проєкт у Великій Британії та згодом у країнах Європейського Союзу. До створення Superhumans щоденно приєднуються відомі люди, українські та світові зірки. Вони долучаються до команди та стають амбасадорами, аби розповсюджувати інформацію, залучати кошти та професіоналів до проєкту.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua