Лікарні отримують додаткові кошти на виплату зарплати медикам

20 жовтня 2022 о 10:34
3382

Низка лікарень Київщини має розрив у кілька мільйонів гривень між коштами, які отримує від Національної служби здоров’я України, та коштами, необхідними для виплати заробітної плати медикам. Зараз цю різницю покриває держава за рахунок бюджетних коштів. Вона надає лікарням дофінансування, аби в кожній із них медичні працівники вчасно та в повному обсязі були забезпечені заробітною платою.

Лише в Київській обл. на дофінансування лікарень із початку року виділено 48 млн грн.

Коментар Олексія Яременка

«З початку року лікарні, які власним коштом не можуть забезпечити виплату зарплати медикам, отримують пакет дофінансування від Національної служби здоров’я України. Однак дофінансування — це не подарунок держави, а лише тимчасовий механізм, який передусім спрямований на підтримку медичних працівників. Вони мають щомісяця безперебійно отримувати заробітну плату, а не страждати через неефективний менеджмент керівництва лікарні», — повідомив Олексій Яременко, заступник міністра охорони здоров’я, під час зустрічі з керівниками фінансово неуспішних лікарень Київщини.

За цей час лікарні, які отримують дофінансування в межах пакета Національної служби здоров’я України «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги», мали працювати над посиленням власної фінансової спроможності — оптимізуватися та розробити модель подальшого розвитку. Частина медичних закладів уже покращили менеджмент та стали фінансово самостійними. З керівниками решти лікарень триває робота.

«Зараз ми працюємо з кожним окремим медичним закладом, щоб визначити сильні та слабкі сторони, та разом шукаємо шляхи посилення їх фінансової спроможності. Десь необхідна незначна оптимізація, десь лікарня має шукати можливість розширити спектр послуг та законтрактуватися на додаткові пакети Національної служби здоров’я України», — додав заступник міністра охорони здоров’я.

За його словами, наступного року з огляду на війну та суттєве навантаження на бюджет державі буде складніше дофінансовувати медичні заклади. Тому до закриття фінансових потреб лікарень на виплату заробітної плати має долучатися й місцева влада, яка є їх безпосереднім власником.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua